Олександр Лукашенко 20 квітня прокоментував ситуацію щодо засідання ТКГ на зустрічі з депутатом ВР від "Слуг народу" Євгенієм Шевченком.

До теми Лукашенко став другим "розіп'ятим хлопчиком", – Піонтковський назвав фейком "план замаху"

Лукашенко "не париться"

"Я не розумію, навіщо їхати за тридев'ять земель? Якщо у тебе за парканом, у твоїх рідних людей (є можливість зустрічатися і обговорювати необхідні питання – 24 канал), ти приїжджаєш сюди як додому? Навіщо це робити?" – сказав Лукашенко.

Він також зазначив, що йому "шкода Україну".

Це чисто політична вакханалія. Але, повірте, ми особливо не паримось з цього приводу. Просто шкода Україну, що цей процес може затягнутися або взагалі зруйнуватися. Цього робити не потрібно,
– додав Лукашенко.

До речі, в "Слузі народу" сказали, що депутат Євген Шевченко зустрівся з Олександром Лукашенком з особистої ініціативи. Це не перша поїздка нардепа до Лукашенка.

Що цьому передувало

  • Під час карантину засідання Тристоронньої контактної групи відбувались у вигляді відеоконференції.
  • Та 6 квітня 2021 року міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що шукатимуть інше місце для переговорів. Він пояснив, що на це є дві причини: по-перше, Білорусь перебуває під впливом Росії, по-друге, в країні домінує антиукраїнська риторика.
  • 19 квітня у Білорусі заявили, що не мають наміру нападати на Україну та хочуть, щоб переговори ТКГ відбулись у Мінську.