Самопроголошений президент Білорусі розповів, що його з синами мали викрасти, а потім тримати в одному з підвалів Гомеля. Андрій Піонтковський підкреслив, що в Росії наразі ця тема є значно свіжішою, ніж навіть ситуація в Україні.

До теми Лукашенко звинувачує США у підготовці замаху на нього та дітей

Публіцист також порівняв цю історію з відомими фейками російських пропагандистів про "розіп'ятого хлопчика" і загибель дитини на Донбасі.

"Лукашенко став другим "розіп'ятим хлопчиком". Тиждень крутилося про дитину, що підірвалася на міні. Тепер – "розіп'ятий хлопчик" Лукашенко", – підкреслив він.

Схоже на одну з багатоходівок Путіна, – Піонтковський про історію з замахом на Лукашенка

Імовірних організаторів замаху на самопроголошеного президента Білорусі затримала саме ФСБ Росії. Андрій Піонтковський вважає, що Путін міг бути безпосередньо причетним до цього.

Схоже, що це була одна з геніальних путінських багатоходівок. Лукашенка налякали, що хотіли вбити його дітей. Путін його врятував,
– відзначив він.

За його словами, у такий спосіб очільник Кремля хотів вирвати в Лукашенка згоду на передостанні чи останні кроки для того, аби приєднати Білорусь до Росії.

"Адже вся драма відносин Москви й Мінська полягає в тому, що Лукашенко чинив запеклий опір абсолютному поглинанню Білорусі", – зауважив російський публіцист.

До того ж він пригадав, Лукашенко збирається приїхати в Росію 22 квітня. 21 квітня Путін виголошуватиме традиційне послання Федеральним зборам. А на 23 квітня заплановано надзвичайне засідання Ради Федерації.

Цей орган не приймає ніяких законів. Він суттєву роль грає в таких питаннях, як оголошення війни. Тож щось буде пов'язане або з білоруським, або з українським порядком,
– зазначив Андрій Піонтковський.

Повне інтерв'ю з Андрієм Піонтковським: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на його сім'ю нібито готували замах. Він звинувачує в цьому спецслужби США.
  • У Росії заявили, що спільно з КДБ Білорусі затримали двох білоруських громадян, які нібито планували у себе в країні військовий переворот. І додали, до цього мали бути залучені українські націоналісти.
  • У США та Польщі вже відповіли на звинувачення Олександра Лукашенка. В Держдепі США вважають абсолютно хибним будь-яке припущення про те, що американський уряд стояв за цим. Представники президента Польщі також заявили, що країна не мала й не має намірів брати участь у замаху на Лукашенка.