Водночас білоруська опозиція висловлювання самопроголошеного президента назвала провокацією. У яку, до того ж, втягнули громадян Білорусі й США.

Читайте також "Усунути Лукашенка": ФСБ оприлюднила записи так званих білоруських заколотників

У Тихановської закликає утриматися від поспішних висновків. Адже вони можуть нашкодити національним інтересам, суверенітету й незалежності Білорусі, пише "Радіо Свобода".

Реакція США

Офіційний представник американського Держдепартаменту поспілкувався з російськими журналістами. Він заявив, що у США бачили заяву Лукашенка щодо замаху на нього.

Будь-яке припущення про те, що уряд США стояв за цим або був залучений до спроби вбивства Лукашенка, є абсолютно хибним,
– запевнив він.

Реакція Польщі

На звинувачення білоруського диктатора відреагували й у Польщі. У Дуди заявили, що Польща не мала й не має намірів брати участь у замаху на Лукашенка.

Якщо хтось, пане Олександре Лукашенко, вам таке розповідає, то він вас обманює, – наголосив Кшиштоф Щерський у коментарі TVP.INFO.

Про які звинувачення мовиться

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що на нього та його синів нібито готували замах. У цьому він звинуватив США. "Скоріш за все, ЦРУ, ФБР", – вважає Лукашенко.

Диктатор повідомив, що саме через це у Росії затримали Олександра Федуту та Юрія Зенковича, а у Білорусі – Григорія Костусєва.

У ФСБ переконують, що затримані нібито готували військовий переворот у Білорусі "із залученням місцевих та українських націоналістів".

Крім цього, там заявили, що Зенкович прибув до Москви "після консультацій з американським посольством у Польщі".