Позицію президентської політсили озвучив голова партії Олександр Корнієнко. Він наголосив, що Шевченко діяв як приватна особа, а не представник держави.

Читайте також ФСБ стверджує, що до перевороту у Білорусі хотіли залучити українських націоналістів

Чи виключать Шевченка

Він запевнив, що коли Шевченко повернеться на батьківщину, йому доведеться пояснити фракції "Слуга народу" свої дії. І додав, що депутати можуть піднімати будь-які питання, зокрема і про виключення. У будь-якому випадку – це питання будуть обговорювати.

Про поїздку нардепа

Корнієнко також наголосив, що свою поїздку нардеп не обговорював з керівництвом партії. Тож його візит – приватний, до того ж він брав відпустку своїм коштом.

"Він не був делегований фракцією, партією "Слуга народу", МЗС чи Офісом Президента" на проведення будь-яких переговорів з офіційними особами Білорусі", – підкреслив політик.

Й зауважив, що народний обранець також не перебуває у складі парламентської делегації до Білорусі. Відповідно всі зустрічі, проведеній у цій країні, є його особистою ініціативою.

Вважаю, що такі дії щонайменше порушують порядок реалізації зовнішньої політики в Україні та принцип узгодженості дій всіх гілок влади у міжнародних відносинах,
– пояснив Корнієнко.

Корнієнко прокоментував поїздку Шевченка в Білорусь: дивіться відео 24 каналу

Шевченко зустрівся з Лукашенком: що відомо

  • Відео зустрічі самопроголошеного президента Білорусі та українського нардепа опублікували ЗМІ, наближені до Лукашенка.
  • Шевченко заявив, що знайомство з Лукашенком – велика честь. А диктатор сподівається, що зустріч буде "добрим сигналом".
  • 13 квітня нардеп написав у своєму фейсбуці, що йому потрібно їхати в Мінськ, аби нібито "згладити зашквари Кравчука".

Прихильність Шевченка до режиму диктатора

Коли у серпні 2020 року спалахнули протести в Білорусі, Шевченко закликав пробачити Лукашенку "гріхи та злочини". Мовляв, мир у суспільстві "тримається на любові і прощенні".

Зауважимо, що український політик відвідав Мінськ у грудні 2020 року. А у лютому 2021 приїхав туди на Всебілоруські збори, де виступав Лукашенко.

Нещодавно "Слуга народу" похвалив диктатора, водночас білоруських опозиціонерів – облаяв. Їх він обізвав "муд***ми", "виродками" і "під***сами".