Заява посла змусила Китай виправдовуватися: це матиме позитивні наслідки для України

26 квітня 2023, 14:27
Читать новость на русском

Посол КНР у Франції Лу Шає заявив, що колишні республіки СРСР начебто "не мають ефективного статусу в міжнародному праві". Та це був його дипломатичний провал.

Про це 24 Каналу заявила голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод. За її словами, китайський посол дуже нервував під час цього інтерв'ю.

Дивіться також Гол у власні ворота: Bloomberg проаналізував, як скандал із послом підірвав політику Китаю

"І французька в кінці йому давалася дуже складно. Але взагалі, це суті не змінює. На мою думку, Лу Шає підставив усю дипломатичну службу, яка в Китаї взагалі є така дуже дисциплінована", – заявила вона.

Голод зазначила, що ця служба КНР не допускає вольностей і слідує єдиній політиці партії.

"Свідомо до цього вдався Лу Шає чи ні – ми не дізнаємося. Але очевидно, що Китай випробує відносини з ЄС по-новому. І випробуючи кожного лідера країн ЄС", – переконана голова правління Української асоціації китаєзнавців.

Що відомо про провокативну заяву посла КНР у Франції: дивіться відео

Позитивні наслідки для України

Тому такий провал у Франції – удвічі болючіше. Однак, Голод вважає, що ця ситуація для України має певний зиск.

"Адже Китай має виправдовуватися перед нами, бо дипломат китайський зачепив принципове для КНР питання – територіальної цілісності та статуту ООН, які прописані в китайському так званому "мирному плані", – наголосила вона.

До того ж Китай позиціює себе як "миротворця" в Україні.

Тому така ситуація стане приводом розмови Сі Цзіньпіна з нашим президентом. І це відбудеться якомога швидше. Ви навіть не можете собі уявити, як швидко,
– припустила Віта Голод.

Тим часом повідомляють, що Президент України Володимир Зеленський вже поговорив із президентом Китаю Сі Цзіньпінем.

Сумнівна заява посла КНР у Франції: що відомо

  • Лу Шає в інтерв'ю французькому телеканалу LCI заявив, що колишні республіки Радянського Союзу нібито "не мають ефективного статусу в міжнародному праві". Також посол Китаю зазначив, що питання щодо приналежності Кримського півострова начебто "неоднозначне".
  • На заяву відреагували в інших країнах. Так МЗС Естонії викликало посла КНР через заяву китайського дипломата. А міністр закордонних справ Литви сказав, що через такі заяви держави Балтії не довіряють Китаю як "посереднику" у врегулюванні війни Росії проти України.
  • У посольстві КНР у Франції зауважили, що це не є заявою про політику, а вираження "особистих поглядів" посла Китаю. А позиція КНР, мовляв, щодо цього не змінилася.
  • Відповіли на заяву китайського дипломата й в Офісі Президента України. Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що "усі пострадянські країни мають чіткий суверенний статус, окрім Росії".