Заяву посла Німеччини можна розглядати як "інформаційну" бомбу, – експерт

10 лютого 2017, 18:21
Читать новость на русском

Німецький посол Ернст Райхель, який припустив можливість проведення виборів на Донбасі за присутності російських військ, розмірковував дуже теоретично. В контексті це виглядало так, що варіантів багато, в тому числі й такі.

Про це в коментарі сайту "24" розповів експерт-міжнародник Українського інституту аналізу і менеджменту політики Володимир Воля, коментуючи заяву посла Німеччини про проведення за присутності російських військ виборів на Донбасі, .

Але, якщо говорити про реальну ситуацію, німецьке МЗС говорило про те, що фактично йдеться лише про реалізацію тих сценаріїв врегулювання конфлікту на Донбасі, які погоджено усіма сторонами переговорного процесу в рамках Нормандської четвірки,
– відзначив Воля.

За словами експерта, теоретично в рамках Мінських угод чітко визначені не всі пункти, вони є не дуже зрозумілими у своїй послідовності, тому там існує певний люфт.

На думку Волі, німецький посол озвучив один з не основних варіантів реалізації Мінських домовленостей, які розглядали на Заході, принаймні у Німеччині та Франції. Однак, реалізація врегулювання ситуації на Донбасі можлива лише за погодженим сценарієм усіма учасниками переговорного процесу на вищому рівні.

Тому, додає експерт, багато уваги заяві німецького посла приділяти не варто. Тут, швидше за все, закладена "інформаційна" бомба, проте політичні та дипломатичні реалії виглядають дещо по-іншому.

Нагадаємо, раніше посол Німеччини в Україні Ернст Райхель заявив, що провести вибори на окупованому Донбасі можна і за присутності російських військ.

Згодом Райхель пояснив, що говорив про створення умов для проведення виборів на Донбасі, коли припускав, що вибори на окупованій частині Донецької й Луганської областей можуть відбутися за присутності там російської армії.

Читайте також: У німецькому МЗС прокоментували скандальну заяву свого посла