Навіщо Росія жертвує літаками: генерал армії у відставці назвав задум окупантів
Українські сили завдають болючих ударів по ворогу не тільки на морі, ліквідуючи російські кораблі, але й в повітрі. За останні тижні росіяни зазнали безпрецедентних втрат своєї авіації.
Водночас Росія готова жертвувати своїми винищувачами, які скидають КАБи на позиції українських сил. Генерал армії у відставці, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж пояснив 24 Каналу, яку мету переслідує ворог, підставляючи свої літаки під удари.
До теми Як "літакопад" вплинув на фронт: в ОСУВ "Таврія" сказали, чи змінилась кількість обстрілів КАБ
Застосовуємо потужну технологію
На початку 2023 року росіяни мали 350 літаків та 360 гелікоптерів різних типів, які використовувалися здебільше для фронтової роботи. Водночас в глиб української території російська авіація не заходила, тому що боялась нашої ППО.
Росія, дійсно, жертвує своїми літаками, адже хоче просуватися вперед. Цей метод окупанти використовували насамперед в Авдіївці: підняли всі літаки, застосували величезну кількість КАБів, навіть хімічні і фосфорні бомби. Росіяни намагалися зламати наших військовиків. Зрозуміло, що наші сили відійшли, тому що треба було утримати позиції не тільки в Авдіївці, але й в інших місцях і зберегти особовий склад,
– пояснив генерал армії у відставці.
Однак українські захисники продемонстрували ефективний симбіоз діяльності ППО, радіолокації, розвідки, зокрема комп'ютерної та радіолокаційної, системи відволікання, системи дезорієнтації ворожої ППО і самого ворожого льотчика.
"Українські сили застосовують потужну технологію виявлення вильоту літака, підняття з аеродрому, його траєкторії польоту, направлення до цілі. Всі наші засоби контролю, завдання ударів з "осліплення" льотчика, щоб завадити його можливості передавати інформацію про його збиття. Саме це дозволило нам збивати літаки щодня – навіть по декілька на день", – зазначив Маломуж.
Путін ставить нові завдання
Це потужний удар по повітряно-морських силах ворога, а також це втрата льотчиків, яких готують щонайменше чотири роки, а для участі в бойових операціях – до п'яти років. Вже маємо оперативні дані, що вони відмовляються літати, адже усвідомлюють, що це "квиток в один кінець".
Однак Владімір Путін ставить нові завдання перед президентськими виборами – захоплювати все нові території, а без авіації це практично неможливо зробити. Тому росіяни жертвують літаками, змушують льотчиків літати,
– підкреслив екскерівник Служби зовнішньої розвідки.
Проте через великі втрати та відмови пілотів спостерігається зменшення кількості польотів та ударів КАБами. Для нас це перевага, зауважив Микола Маломуж, і тепер наші сили потужніше стоять на різних напрямках, де ворог намагався просуватись найближчі дні.
"Це Авдіївський напрямок, Часів Яр, Куп'янськ, Роботине, де ворог намагався прориватися, але в нього нічого не вийшло, тому що не було підтримки авіації", – відзначив він.
Ліквідація російських літаків: коротко
- Росія впродовж останніх тижнів втратила 15 літаків. Зокрема окупанти позбулися дуже важливого борту – літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50У. Його було збито 23 лютого над Азовським морем.
- Зокрема 1 березня українські сили "приземлили" Су-34, який намагався атакувати позиції ЗСУ.
- Також ще один Су-34 ліквідували 2 березня, проте ще Су-35 Повітряним силам не вдалося збити.