Зеленський поговорив із Гутеррешем про перші успіхи евакуації з Маріуполя
Джерело:
Офіс ПрезидентаПрезидент України Володимир Зеленський 4 травня провів телефонну розмову з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем. Вони обговорили перші успіхи евакуації цивільних із Маріуполя.
Зокрема, вивезення частини людей з оточеного заводу "Азовсталь". Наразі вже закінчений перший етап цієї евакуації – вдалося врятувати 121 людину.
Зауважте Україна й надалі домовлятиметься про евакуацію з Маріуполя, попри важкі бої, – Верещук
ООН зіграла важливу роль
Президент передусім висловив свою подяку особисто Генеральному секретарю, оскільки він доклав багато зусиль для початку евакуації українців із "Азовсталі". Також він подякував і ООН та Міжнародному комітету Червоного Хреста. Адже вони продемонстрували, що можуть досягнути прогресу навіть у найскладніших гуманітарних кризах.
Про роль ООН та МКЧХ у цьому дізнався весь світ. Це продемонструвало, що міжнародні організації можуть бути дієвими,
– підкреслив Володимир Зеленський.
Також він значив, що очікує на успішне продовження операції. Адже поки вона триває та важливо зробити все, щоб так було і надалі.
Закликав допомогти нашим захисникам
У цій розмові лише подякою не обійшлося. Адже на "Азовсталі" перебуває багато не лише цивільних. Також там є кілька сотень поранених захисників України.
Президент закликав генсека допомогти вивезти і їх. Адже під постійними обстрілами та в оточенні ворога цим людям просто неможливо надати потрібну медичну допомогу.
Під загрозою – життя людей, які залишаються там. Для нас важливий кожен і кожна. Просимо вашого сприяння у їх порятунку,
– сказав глава держави.
Раніше в ООН уже заявили, що не можуть взяти на себе евакуацію військових. Експерти це пов'язують із принциповою позицією Росії.
Важливо Продовжуємо тримати оборону, – командир оборонців "Азовсталі" записав термінове звернення
Чому виникла така ситуація в Маріуполі
Росія оточила та почала нищити Маріуполь ще на початку квітня. Від тоді місто майже повністю зруйнували, а десятки тисяч його жителів загинули.
Частину людей росіяни вбивали вже після того, як зайшли в місто. Проте наразі неможливо встановити навіть приблизно, скільки саме загиблих було.
Також багатьох людей вивозять у "фільтраційні табори". Там українців перевіряють на причетність до держслужб, а потім депортують у віддалені регіони Росії.
Деблокувати місто військовим шляхом практично неможливо. Адже воно зараз перебуває приблизно за 120 кілометрів від підконтрольної Україні території. Наразі наші захисники вже майже 2 місяці ведуть героїчну оборону на території заводу "Азовсталь".
Раніше – відбулася зустріч Гутерреша та Зеленського: дивіться відео