Зеленський прибув у Брюссель: анонсував підписання одразу 3 безпекових угод
Джерело:
Володимир ЗеленськийПрезидент України прибув до Брюсселя 27 червня для участі у засіданні Європейської ради. Глава держави анонсував підписання одразу трьох безпекових угод.
Президент зауважив, що цими днями Україна почала фактичні переговори щодо членства в ЄС. Також розповів про мету візиту до Брюсселю.
Дивіться також Зеленський відвідає саміт ЄС у Брюсселі цього тижня, – Мішель
Що відомо про візит Зеленського у Брюссель
Зеленський зазначив, що сьогодні прибув до Брюсселя, щоб взяти участь у засіданні Європейської ради та подякувати всім лідерам Європи за єдність і за підтвердження незворотності нашого європейського курсу.
Президент у Брюсселі / Фото Софії Назаренко, 24 Канал
Президент розповів, що зустрінеться з очільниками ЄС і держав-членів. Проведе двосторонні переговори.
Ми підпишемо одразу три безпекові угоди, одна з яких – із Європейським Союзом загалом. Вона вперше закріпить зобов'язання всіх 27 держав-членів надавати Україні широку підтримку, попри будь-які інституційні зміни всередині,
– заявив Зеленський.
Додав, що кожен крок – заради наближення нашої історичної мети, – миру та процвітання у спільному європейському домі.
Голова Європейської Ради Шарль Мішель підкреслив, що угода України з ЄС стане сигналом про те, що Європейський Союз підтримуватиме Україну так довго, скільки це буде потрібно.
Про що мовитиметься в угоді України та ЄС
Повний текст угоди ще не опублікований. Втім, відомо, що ЄС зобов'яжеться надавати Україні зброю, зокрема через Європейський фонд миру, та продовжить навчання ЗСУ. Про кількість зброї в документі не зазначається.
Очікується, що зобов'язання діятимуть, допоки Україна продовжує свій євроінтеграційний шлях, і угоду переглянуть вже за 10 років. Також в документі мовиться про те, що Європейський
Союз допомагатиме Україні у розмінуванні територій, а також співпрацюватиме з оборонною промисловістю України.
Є й пункт про те, що у разі агресії у майбутньому, Україна та ЄС мають провести консультації протягом 24 годин та визначити наступні кроки, відповідно до угоди.
Загалом Україна вже підписала 17 двосторонніх безпекових угод, зокрема із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією та США. Очікується, що після засідання в Єврораді та двосторонніх перемовин на полях саміту український лідер зустрінеться із Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.
Зеленський прибув у Брюссель: дивіться відео