Зеленський вніс до Ради кандидатуру Пишного на посаду голови НБУ
Джерело:
Верховна РадаПроект постанови про призначення Андрія Пишного главою Нацбанку опублікували на сайті Верховної Ради. Рішення має розглянути профільний комітет.
Напередодні депутати проголосували за звільнення з посади голови Нацбанку Кирила Шевченка. Вже незабаром можуть на його місце можуть призначити політика та банкіра Андрія Пишного.
Читайте також За перші дні жовтня ЗСУ взяли під контроль 29 населених пунктів на Херсонському напрямку
Колишній очільник "Ощадбанку" може стати главою НБУ
Раніше Андрій Пишний був головою правління державного "Ощадбанку". Цю посаду він обіймав упродовж 2014 – 2020 років. Свою кар'єру у цій фінансовій установі розпочав ще у 2000 році. Також Андрій Пишний був народним депутатом 7 скликання.
Речниця "Слуги народу" Юлія Палійчук повідомила, що Пишний взяв участь у засіданні фракції. Під час цього він представив своє бачення роботи на посаді очільника НБУ. Зокрема, щодо забезпечення курсової та фінансової стабільності, співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, створення необхідних умов для відновлення економіки.
Раніше нардеп Ярослав Железняк повідомив, що засідання комітету, на якому і мають розглянути кандидатуру Пишного, запланували на 19 годину 6 жовтня.
Кадрові зміни в НБУ: що відомо
Колишній очільник НБУ Кирило Шевченко 4 жовтня подав у відставку. Раніше він був заступником голови "Укргазбанку", а згодом і керівником установи.
Вранці четверга, 6 жовтня, Національне антикорупційне бюро та САП повідомили Шевченку про підозру у розкраданні коштів. За даними слідства, упродовж 2014 – 2019 років 5 посадовців "Укргазбанку" незаконно вивели 206 мільйонів гривень.
Злочинна схема працювала так: гроші з держбанку виводили через сплату послуг псевдопосередникам нібито за залучення коштів великого бізнесу та державних установ і підприємств. Насправді ж посередництво було лише на папері.
Схема розкрадання коштів в "Укргазбанку" / Фото НБУ
Однак ця справа не стосується періоду перебування Шевченка на посаді голови НБУ.
6 жовтня народні депутати проголосували за відставку Кирила Шевченка. Кнопку "за" натиснули 263 обранці. Однак ексголови НБУ у залі парламенту не було, зазначив Ярослав Железняк.
Читайте також Коли ЗСУ можуть звільнити Херсон: прогноз військового експерта