Оснащений штучним інтелектом та долає РЕБ: як працює новий український дрон
Днями українському президенту Володимиру Зеленському продемонстрували нову модель баражуючого боєприпасу – це дрон, що зможе завдавати ударів на відстані до 100 кілометрів. Назва цього безпілотника досі залишається в таємниці, однак його вже встигли охрестити аналогом російського "Ланцету".
В чому головна відмінність і перевага цього дрона серед інших пояснив для 24 Каналу військовий експерт Олег Жданов. Також він розповів, як безпілотник можуть модернізувати в майбутньому.
До теми "1200 кілометрів – не ліміт": ЗСУ використовують на фронті в рази більше дронів
Як працює дрон
Особливість цього дрона в тому, що він вже отримав перші ознаки штучного інтелекту, зауважив Жданов. Мовиться перш за все про електронний зір.
В пам’ять дрона закладена конфігурація імовірних цілей. Коли він входить в зону радіоелектронної боротьби або втрачає зв’язок з оператором, переходить в автоматичний режим і починає самостійний пошук цілей.
Якщо розташування об'єкта на місцевості збігається із розташуванням, закладеним у його пам’яті, він самостійно може вразити цей об’єкт.
Тобто дрон не залежить від роботи радіоелектронної боротьби противника, в цьому його особливість,
– наголосив військовий аналітик.
До того ж глибина 100 кілометрів, на яку може летіти дрон, це відстань оперативно-тактичного рівня, яка включає і резерви ворога.
Можливості модернізації
Жданов зауважив, що у безпілотника вже є перспектива подальшої розробки. Він може працювати з дроном-розвідником, який буде орієнтувати для пошуку цілей. Тобто вести за собою і задавати район пошуку цілі для вогневого ураження. Зокрема і контролювати, щоб два дрони не влучили в одну ціль.
Це дуже перспективна розробка, якщо ми поставимо її на конвеєр, це стане ефективною зброєю. Хоча і перший варіант з подоланням ворожої РЕБ – уже став великим проривом вперед,
– резюмував Жданов.
Що відомо про новий український БпЛА
- Повідомляється, що розробка має стати засобом ураження цілей як на землі, так і в небі, це дозволяє її швидкість та потужна бойова частина.
- Також Х-подібний фюзеляж забезпечує безпілотнику високу маневровість, а також можливість вражати рухомі та статичні цілі за різними траєкторіями, крім того, заходити на ціль під прямим кутом.
- Сам дрон може бути оснащений бойовою частиною вагою до трьох кілограмів, що має різні версії. Так бронебійна бойова частина з ударним ядром може пробивати до 40 міліметрів броні і завдавати серйозних уражень ворожій техніці.