Землетрус у Марокко: чи є українці серед жертв і постраждалих

9 вересня 2023, 11:05
Читать новость на русском

Джерело:

Олег Ніколенко

У Марокко ввечері 8 вересня стався потужний землетрус, який спричинив масштабні руйнування в країні. Крім цього, внаслідок лиха багато людей загинули чи отримали поранення.

Наразі українська влада перевіряє інформацію, чи є серед жертв або загиблих наші громадяни. Про це повідомив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у соцмережі Х, раніше відомій як твітер, передає 24 Канал.

Дивіться також У Марокко стався потужний землетрус: кількість жертв зросла удвічі

Що відомо про жертв і постраждалих серед українців у Марокко

Ніколенко зазначив, що зараз МЗС України консультується з представниками влади у Марокко, щоб дізнатися, чи є українців серед постраждалих людей внаслідок землетрусу.

Наразі така інформація (про постраждалих українців у Марокко – 24 Канал) не надходила,
– сказав він.

Речник міністерства також закликав українців, які хочуть отримати допомогу після землетрусу у Марокко, звернутися на "гарячу лінію" посольства нашої держави у місті Рабат за номером +212 6 61 18 63 90.

Які наслідки спричинив землетрус у Марокко

  • У Марокко ввечері 8 вересня стався масштабний за останні сто років землетрус. Це природне лихо помітили за 16 кілометрів від населеного пункту Талат, а магнітуда його коливань становила близько 6,8 за школою Ріхтера.
  • Місцеві ЗМІ зазначали, що Епіцентр землетрусу був у горах Високий Атлас, розташованих приблизно за 72 кілометри на південний захід від Марракеша. Це найбільш туристичне місто в країні.
  • Зрештою стало відомо, що внаслідок землетрусу були зруйновані історичні будівлі країни. Вони є частиною світової спадщини ЮНЕСКО. 
  • Очевидці також розповіли, що будинки після землетрусу "складалися за кілька секунд". Крім того, жертв і постраждалих настільки багато, що швидкі не встигають з усіма цими людьми впоратися.
  • Наразі відомо про понад 600 жертв внаслідок природного лиха у Марокко. Однак ця кількість може збільшуватися, оскільки рятувальники не можуть дістатися найбільш пошкоджених місць через завали на дорогах Марокко.