Росіяни не хочуть, щоб "зернова угода" працювала: як гальмують процес
"Зернова угода" діє майже 5 місяців, і за цей час з українських портів, зокрема, з Одеси вийшло понад 500 суден з зерном. Сьогодні "зернова угода" працює, але не в тому обсязі, в якому планувалось.
Про це 24 каналу розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. За його словами, графіки "зернової угоди" страждають через масовані ракетні удари по Одесі.
Важливо Росія навмисно створює затор зернових кораблів: Ердоган планує вжити заходів
Росіяни гальмують процес
Він зазначив, що зараз ще навіть не вийшли на графіки жовтня з транспортування зерна.
Це пов'язано з тим, що в листопаді були проблеми через ракетні атаки ворога. Все це вплинуло на "зернову угоду", а саме створило затримку проходження відповідного контролю. Але головне, що "зернова угода" працює – це вже добре,
– наголосив речник.
За його словами, Координаційний центр перевіряє судна, які перевозять зерно. Понад 70 зараз планує заходити в одеські порти.
"Але вони не можуть це зробити своєчасно, адже росіяни гальмують цей процес. Тому маємо ці проблеми", – пояснив Братчук.
Ранкова хімічна сполука після бояришника
Він розповів, що кілька днів тому сталася ситуація, про яку навіть Міністерство іноземних справ Росії зробило гучну заяву. В трюмі якогось човна група російських інспекторів надихалась димом.
Ми припускаємо таку версію, що швидше за все це була ранкова хімічна сполука після бояришника з тими парами, які були від української пшениці,
– мовить речник Одеської ОВА.
Росіяни гальмують "зернову угоду": дивіться відео
Судна із зерном виходять з порту майже кожного дня
"Дійсно, гальмування є і ми розуміємо, що росіяни не хочуть, щоб "зернова угода" діяла. Але вона працює", – наголосив він
Братчук повідомив, що судна з зерном практично кожного дня вирушають з порту Одеси.
"Не так часто, як хотілось, але ці невеличкі каравани – по 5 – 9 суден за два – три дні, виходять", – запевнив він.
"Зернова угода": важливе
- В ООН заявили, що призупинення Росією участі в "зерновій угоді" не означає, що сама угода втратила чинність. Тож інспектори ООН продовжать перевірку суден, що транспортують продовольство з українських портів.
- Росія повернулася до "зернової угоди", хоча перед тим ображено заявила, що виходить з домовленостей. Це заслуга насамперед України, а не лише наших партнерів, які є гарантами "зернової угоди".
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і російський диктатор Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили зокрема "зернову угоду". Анкара і Москва обговорили експорт через "зерновий коридор" додаткових видів продукції, крім вже погоджених.