Ризики є, – Братчук пояснив особливості роботи зернового коридору

3 листопада 2023, 13:01
Читать новость на русском

Зерновий коридор, який організувала Україна після виходу Росії, продовжує працювати. Ризики є, але Київ працює над тим, щоб їх мінімізувати.

Про це 24 Каналу розповів речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук, зауваживши, що окупанти намагаються вплинути на роботу зернового коридору. 

Дивіться також Втрати Росії в Україні дорівнюють 19 арміям НАТО: з чим можна порівняти 300 000 знищених ворогів

Росіяни активно використовують тактичну авіацію в акваторії Чорного моря. Вони неодноразово скидали вибухові пристрої та запускали дрони-камікадзе по південних районах Одеської області. Також були схожі випадки й в бік зернового коридору.

Ризики є, але працюємо

Як наголосив Братчук, до прямого зіткнення поки не доходило. Російська авіація не залітає за ту межу, де її можуть збити.

Прямих зіткнень не було. Сподіваємося, що і не дійде. Росіяни розуміють, що є та межа, за яку не варто залітати. Адже тоді ми зможемо збивати літаки. Тому вони діють підло. Вилітають з-під кута і починають робити негарні справи. Загалом ризики є, але коридор працює,
– розповів Братчук.

Україна посилено працює над безпекою зернового коридору. Судновласники та страхові компанії розуміють ситуацію та готові брати участь в цій ініціативі. А динаміка жовтня є позитивною.

Дивіться розмову з Сергієм Братчуком на ютубі 24 Каналу

Зерновий коридор: коротко

  • У липні 2023 року Росія вийшла із зернової угоди. Однак Україна оголосила про новий зерновий коридор, над безпекою якого постійно працюють.
  • 26 жовтня була інформація про нібито призупинення одного з чорноморських коридорів через високий рівень загрози від російської авіації. Однак у Військово-морських силах спростували цю інформацію. Загалом цими шляхами вже перевантажили близько 1,5 мільйона тонн.
  • 31 жовтня президент Володимир Зеленський провів Ставку Верховного Головнокомандувача. Серед пріоритетних тем була й робота зернового коридору.