Жахливі паводки на заході: Шмигаль і Аваков вилетіли на Прикарпаття

24 червня 2020, 10:03
Читать новость на русском

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим вилетіли на Прикарпаття. Тут посадовці мають намір скоординувати діяльність органів влади задля подолання наслідків негоди.

Шмигаль і Аваков на Прикарпатті: що відомо

Про те, що вилітає в Івано-Франківську область, Шмигаль повідомив у телеграмі. Також на відео, яке він опублікував, видно міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Термінова поїздка чиновників відбулася за дорученням президента Володимира Зеленського, передає пресслужба українського президента.

Важливо Коли на Заході України припиняться дощі: відповідь синоптиків

Насамперед треба їхати в наводнені населені пункти, де затоплено хати, городи, де люди не мають світла. Щоб допомогти, ми маємо розуміти масштаби збитків, маємо почути людей і побачити все на власні очі,
– сказав Зеленський під час розмови зі Шмигалем.

Згодом Шмигаль повідомив, що вони разом із органами влади регіону обговорили оперативну інформацію про наслідки стихії. Ще однією темою розмови став хід рятувальних робіт у населених пунктах, які постраждали від повеней.

Аваков, зі свого боку, зауважив, що з 22 червня його рішенням в регіонах, які потерпають від негоди, запроваджено надзвичайні заходи безпеки. Зокрема, сюди залучили понад 1500 поліцейських, рятувальників і гвардійців, водночас 110 гвардійців гірсько-патрульної роти проведуть моніторинг ситуації.

Згідно з рішенням Авакова, на Прикарпаття також доправили:

  • 150 військових Національної гвардії,
  • 4 гвинтокрили Н225 і Мі-8,
  • військовий літак Нацгвардії,
  • понад 1200 кілограмів їжі та води.

Окрім цього, для повітряного моніторингу МВС планує залучити малу авіацію – літаки Diamond Державної прикордонної служби.

Водночас Аваков повідомив, що

  • з регіону вже евакуйовано майже 800 осіб,
  • жертвами негоди стали троє людей.

Вдень 24 червня Аваков і Шмигаль проведуть селекторну нараду з Зеленським для повідомлення останніх новин, узгодження дій та організації надання гуманітарної допомоги. Власне останнє президент обговорив напередодні з урядом і поставив завдання відправити до постраждалих регіонів гуманітарний вантаж.

Крім того, о 14:00 має розпочатися засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій задля напрацювання заходів із ліквідації наслідків негоди. Зокрема, посадовці обговорять виділення коштів із відшкодування початкових збитків.

За результатами засідання комісії, о 15:00, відбудеться брифінг, на якому представники влади розкажуть про ухвалені рішення.

Якою є ситуація на Прикарпатті

Внаслідок негоди, яка охопила регіон упродовж 22 – 23 червня, підтопило 165 населених пунктів на території 15 адміністративних районів. Станом на ранок 24 червня підтопленим залишався 161 населений пункт. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА.

Загалом через негоду підтопило:

  • 4 596 житлових будинків,
  • 8 873 присадибні ділянки,
  • 3 002 підвальних приміщення,
  • 3083,56 гектара сільського господарських угідь.

Крім того, вода, що вийшла з берегів,

зруйнувала

  • 110 кілометрів автодоріг,
  • 90 мостів,
  • 1850 метрів берегоукріплень;

пошкодила

  • 427,5 кілометра автодоріг,
  • 130 мостів.

Зокрема, пошкоджено автомобільну дорогу Н-09 Мукачево – Львів, у селі Микуличин. Тут рух заблоковано. Водночас частково обмежено проїзд на аварійних ділянках доріг, організовано об’їзні шляхи.

Погода найближчими днями не покращиться: міста та села готують до евакуації

За словами радника голови МВС Івана Варченка, відповідно до прогнозу Укргідрометцентру, 25 червня можуть бути опади, які принесуть додаткові ускладнення. Про це він заявив у ефірі одного з українських телеканалів.

"Через це – максимальна мобілізація, готовність всієї системи по сотнях населених пунктів у восьми областях, які вже зазнали руйнівних наслідків негоди. Так сталося, що після посушливої весни природа вирішила компенсувати дуже щедро недолік вологи. Ми бачимо, що ситуація залишається загрозливою", – зауважив він.

Варченко додав, що в зоні стихійного лиха працюють понад 500 поліцейських і рятувальників. Вони здійснюють евакуацію людей, повітряний і наземний моніторинг, берегоукріплення, відкачування та відведення води.

"Вертольоти ДСНС здійснюють свою роботу, зокрема нові вертольоти. Зараз вони працюють, допомагають рятувати людей, евакуювати тварин, автомобілі, які виявилися відірваними від дороги через розмиття шматків траси", – зазначив радник очільника МВС.

Також Варченко розповів про підготовку евакуації місцевих жителів.

Евакуацію готують органи місцевого самоврядування спільно з рятувальниками. Маємо інформацію по Україні про більш ніж 50 населених пунктів, що постраждали так чи інакше. Мовиться про сотні людей, якщо ми говоримо про евакуацію. Мовиться про найбільш постраждалі райони, де на людей чекає небезпека,
– заявив він.

Зверніть увагу У Яремче під жінкою з двома дітьми зсунулася дорога: моторошне відео

Що ще відомо про наслідки негоди на Прикарпатті