Жодної води, – Кориневич про чутки щодо відновлення водопостачання до Криму

5 лютого 2020, 11:07
Читать новость на русском

Поширена інформація про можливе відновлення водопостачання до окупованого Росією Криму не відповідає дійсності. Це стане можливим лише після деокупації півострова.

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради з прав людини ніяк не пов’язане з питанням водопостачання. На цьому наголосив постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич на своїй фейсбук-сторінці.

Цікаво: Що змусить Росію піти на переговори з Україною – думка ексглави уряду Криму

Так, 11-12 лютого Комітет справді відвідає Херсонську область, аби ознайомитись із пов’язаними з окупацією Криму питаннями.

У зв'язку з появою у ЗМІ чергових спекуляцій щодо можливого відновлення водопостачання до Криму і пов’язаного з цим "візиту комісії з Києва", відзначимо, що ця інформація не відповідає дійсності, – зазначив Кориневич.

Він пояснив, що під час цього візиту відвідають також дамбу перекритої ділянки Північно-Кримського каналу, "оскільки вона розташована безпосередній близькості до КПВВ".

"Ніхто ні про яке відновлення водопостачання не говорить, вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації. Жодної води до деокупації", – сказав представник Зеленського.

Які заяви щодо води у Криму робили раніше

Депутат від "Слуги народу" Юрій Арістов завляв, що українська влада мала ідею продовження водопостачання до окупованого півострова. Зокрема, мовилось про продаж. В Росії таку заяву оцінили загалом позитивно.

Важливо! Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії у 2014 році постачання припинили.

Що треба знати про проблеми із водою в окупованому Криму

  • Влітку 2018 року Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Її русло повністю висохло поблизу села Карасівка вище Білогірського водосховища.
  • Українська влада зауважує, що екологічний стан в окупованому Росією Криму є катастрофічним . Більша частина півострова знищена посухою через нестачу води.
  • Раніше підземні води Криму поповнювала прісна вода із материкової України, не даючи їм стати солоними.
  • Нині ж засолені ґрунти стали неродючими. За однією із версій, саме використання солоної води призвело до екологічної катастрофи на заводі олігарха Фірташа в Армянську. Окупанти намагаються бурити землю в пошуках води, та наразі це призводить лише до засолення земель.