Журналіст оприлюднив висновки комісії щодо причини вибухів у Калинівці
У Калинівці на Вінниччині відбулася диверсія, в результаті чого почали вибухати склади боєприпасів. Щоправда, події сприяли і грубі порушення всіх правил зберігання, всупереч всім розпорядженням кількох перевірок.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав відомий журналіст Юрій Бутусов з посиланням на висновки експертів військової прокуратури та комісії Міністерства оборони під керівництвом головного інспектора генерал-лейтенанта Руслана Хомчака.
Читайте також: Луценко навів докази диверсії зі сторони Росії на військових складах у Балаклії
"За даними джерел, встановлено, що причиною вибуху стала диверсія на одному з відкритих майданчиків зберігання реактивних снарядів БМ-21 "Град". Це однозначно диверсія. Однак попереднє слідство повністю спростовує заяви радника президента Юрія Бірюкова, що склад було підірвано бомбою з безпілотника", – підкреслив він.
Крім того, журналіст зауважив, що експерти зробили висновок про наземну диверсію, яка в результаті грубих порушень всіх правил зберігання, всупереч всім розпорядженням кількох перевірок, привела до підриву половини снарядів на арсеналі.
"Відтак, тепер вивчається питання щодо організації охорони та зберігання боєприпасів, що призвело до тяжких наслідків. Міністр оборони Степан Полторак поставив завдання представити висновки комісії до 25 жовтня", – додав Бутусов.
Також представник ЗМІ нагадав, через вибух 3500 тонн боєприпасів у Сватовому було звільнено заступника начальника Генштабу ЗСУ, натомість внаслідок вибух 90 тисяч тонн у Балаклії та понад 30 тисяч тонн у Калинівці поки не звільнено нікого.
Нагадаємо, 26 вересня приблизно о 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міноборони України поблизу Калинівки, що за лічені кілометри від Вінниці. У підсумку з містечка та прилеглих населених пунктів евакуювали близько 28 тисяч осіб, а повітряний простір над містом у радіусі 50 кілометрів закрили. Також було змінено графік руху 47 потягів.
У зв’язку із ситуацією військових керманичів Віктора Муженка, Степана Полторака та Анатолія Матіоса запросили на засідання парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, де у підсумку було проголосовано за відставку начальника Генштабу Збройних Сил.