Таку версію у своєму Facebook висунув позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков.

"Боєць з одного з постів встиг доповісти про дивний звук. Через кілька секунд почалися розриви на відкритому майданчику. Периметр охоронявся надійно, тому так – схоже на безпілотник. І так, СБУ намагалася перехопити", – написав Бірюков.

Читайте також: З’явилася перша реакція Порошенка на вибухи у Калинівці

"Кажуть, неофіційно, що когось навіть затримали напередодні. Але хтось прорвався", – додав радник президента.

Бірюков також зазначив, що міністр оборони Степан Полторак за своїми функціональними обов'язками не має жодного стосунку до управління військовими складами і арсеналами, тому звинувачення на його адресу щодо ситуації в Калинівці є безпідставними.

"Проблема в тому, що ми воюємо. В умовах великого, але недостатнього на покриття всіх потреб фінансування, армія робить те, що може. І ще трішки зверху. Але перемогти закон збереження маси і енергії ми не в змозі", – написав Бірюков.

Радник глави держави додав, що "жорсткий і глибокий аудит" військових складів у Сватовому та Балаклії, де раніше також відбувалися вибухи боєприпасів, не виявив жодних проблем з обліком того, що зберігалося. "Все зійшлося", – наголосив Бірюков.

Ввечері 26 вересня приблизно о 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міноборони України поблизу Калинівки, що за лічені кілометри від Вінниці. Наразі до ліквідації загрози залучено понад 1200 людей та 50 одиниць техніки. З Калинівки та прилеглих населених пунктів евакуювали близько 28 тисяч осіб. За фактом вибухів на артскладах у Калинівці прокуратура почала провадження за статтею 113 "Диверсія".