Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі каналу "1+1".

"Слідство достеменно знає, що у Балаклії 23 березня 2017 року радіолокаційними службами України зафіксовано безпілотний літальний апарат, який рухався на низьких висотах від кордону з Росією, оминаючи фізичні перешкоди, і долетів до місця призначення – міста Балаклія", – заявив Юрій Луценко.

Читайте також: Вибух складу боєприпасів у Калинівці: "рука Москви" чи нехлюйство?

Загалом з безпілотника було здійснено два запуски ракет. Перша попала у майданчик відкритого зберігання №67 арсеналу, на якому зберігалися ракети у кількості понад 700 штук. Після пуску першої ракети БПЛА здійснив маневрування і вистрілив вдруге.

Диверсія була вчинена у той момент, коли над цією територією не знаходилося жодних супутників інших іноземних держав, що унеможливлює виявлення траси безпілотного апарату до кордону з Україною. Таким чином слідство вважає, що причиною вибухів у Балаклії була чітка диверсійна робота із застосуванням термобаричного снаряду, який пробив бетонні укриття і підірвав склад. З боку диверсантів, очевидно, Російської Федерації,
– заявив генпрокурор.

Читайте також: Міністр оборони Полторак розповів, кого покарали за попередні вибухи на військових складах

Після того безпілотник залишив військовий склад і полетів у напрямку РФ.

За словами Юрія Луценка, щодо вибухів на складах у Сватово у прокуратури аналогічні висновки.

Стосовно Калинівки, то слідство триває. Однак Юрій Луценко теж схиляється до версії з диверсією. При цьому ГПУ ще після вибухів у Балаклії дало вказівку Міноборони посилити охорону військових складів.

Читайте також: Є факти, що на складі у Калинівці був закладений детонатор, – Луценко