ЗМІ розповіли, з якою метою західні країни досліджували отруту "Новичок"

21 квітня 2018, 11:15
Читать новость на русском

Нервово-паралітичну речовину "Новичок", якою отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, могли вивчати декілька західних країн з метою розробити протиотруту.

Про це повідомляє DW з посиланням на розслідування Der Spiegel.

Читайте також: Британські правоохоронці ідентифікували основних підозрюваних у отруєнні Скрипаля

Дослідження "Новичка" могли проводити США, Британія, Нідерланди та ще одна західна країна,
– йдеться в повідомленні.

Видання наголосило, що ці країни могли вивчати нервово-паралітичну речовину лише для того, щоб розробити протиотруту.

Зазначається, що ще в 2006 році представник США при Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) запевнив союзників, що його країна не виготовлятиме "Новичок", а також створювати на його основі зброю.

Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію.

12 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаль міг бути отруєним розробленою Росією бойовою нервово-паралітичною речовиною "Новачок". 12 березня Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання "Новачка" в отруєнні Скрипалів.

Хто такий Сергій Скрипаль? Колишній полковник ГРУ Росії, де в 2006 році його засудили за звинуваченням у шпигунстві на користь Великобританії. У 2010 році Скрипаля звільнили і вислали на Захід в рамках обміну звинуваченими в шпигунстві. У 2012 році невдовзі після прибуття до Великобританії померла його дружина, а минулого року під час відвідування Росії за загадкових обставин помер і його 44-річний син.