ЗМІ з'ясували, коли Росію внесуть до списку країн міграційного ризику

13 вересня 2017, 10:49
Читать новость на русском

Міністерство закордонних справ і Служба Безпеки України повинні внести Росію до списку країн міграційного ризику до 30 вересня. З відповідним звернення до відомств має намір звернутися Кабінет міністрів.

Про це пише інформаційна агенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на проект плану виконання указу президента про введення в силу рішення Ради національної безпеки та оборони України від 10 липня 20117 року "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотримання ними правил перебування на території України", який є в розпорядженні журналістів.

Читайте також: Біометричний контроль в Україні для росіян і не тільки: що це таке і як працює

Планується, що український уряд планує розглянути вищезазначений документ на своєму засіданні 13 вересня.

Відтак, передбачається, що МЗС і СБУ забезпечать оновлення списку країн міграційного ризику, зокрема включивши до нього Росію. Опісля відомства проінформують про це Кабмін і апарат РНБО.

Прогнозується, що уряд доручить Міністерству внутрішніх справ, Державній прикордонній службі, Державній міграційній службі, Службі зовнішньої розвідки та СБУ до 30 вересня забезпечити посилення контролю за в'їздом і виїздом з України іноземців, в тому числі, громадян Росії та осіб без громадянства.

Відповідальними за вдосконалення законодавства про порядок реєстрації місця проживання/перебування на території України іноземців, в тому числі громадян Росії, та осіб без громадянства, що походять з держав міграційного ризику або в'їхали до України з території таких держав до 20 вересня, будуть Міністерство регіонального розвитку, МВС і Міграційна служба.

Крім того, до 30 жовтня МЗС, МВС, Міграційній службі, Державній прикордонній службі мають доручити опрацювати механізм і етапність його впровадження: можливості в'їзду та виїзду з України іноземців, в тому числі громадян Росії, за закордонними паспортами, що містить безконтактний електронний носій, а згодом вищезазначені відомства та СБУ повинні зайнятися питанням впровадження попереднього електронного повідомлення іноземцям про в'їзд до України.

Читайте також: Біометричний контроль при в’їзді в Україну: стало відомо, що чекає на кримчан

Також до 30 листопада Кабмін має намір доручити Міністерству економічного розвитку та торгівлі, а також Держспецзв'язку створити центри надання адміністративних послуг поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Отже, МВС, Міграційній службі та Держприкордонслужбі планується доручити забезпечити початок роботи з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, в тому числі громадян Росії, під час здійснення прикордонного контролю.

Нагадаємо, 10 липня після засідання РНБО Олександр Турчинов оголосив, що не пізніше 1 січня 2018 року Україна вводить біометричний контроль на кордонах, який стосуватиметься в першу чергу громадян Росії, які в’їжджатимуть на території України.

1 вересня Президент України Петро Порошенко підписав відповідне рішення РНБО.