Зоологи: Дрібних комах не побільшало і вони безпечні
Дрібні та безпечні. Попри побоювання українців щодо засилля комашні і їхньої потенційної агресії, зоологи заспокоюють - жодного нашестя на столицю й інші міста немає.
Популяції дрібнокрилих, якщо і збільшилися, то несуттєво. Причини цілком природні, кліматичні - зміна температурних режимів чи вологості повітря. А небезпека перебільшена.
"Звичайна генерація, просто мабуть людей, котрих вони покусали і це викликало реакцію, стало більше. Але вони кусають рік від року. Нічого незвичайного в цьому році немає. Ніякого відгризання шматків шкіри в них немає. Вони - не "тайожний гнус", вони не переносять паразитів, для людини вони не шкідливі", - каже фахівець Інституту біології Олексій Залевський.
Не поспішають бити на сполох і медики. Сплеску захворювань, спричинених укусами дрібних комах, поки що не фіксують. Здебільшого, кажуть, алергія, пов’язана з ними, залежить від особливостей кожної конкретної людини.
"Це не завжди алергія. Повинна бути реакція на укус комахи. Інша справа, в якому ступені вона виражена. До мене не зверталося більше пацієнтів, чим це буває зазвичай. Мошкара, в принципі, завжди достатньо агресивна і її якраз укуси викликають такі папули, які потім можуть зудіти тривалий період", - каже консультант-алерголог Інна Бережна.
"Мошкове" нашестя кияни не встигають помічати. Зізнаються, що в "арсеналі" мають і звичні засоби захисту з аптек, і народні рецепти.
Якщо ж наслідки укусів комах не зникають протягом тривалого часу, з’являються сильні болі чи підвищується температура тіла - візит до медичних установ обов’язковий. Медики радять убезпечити себе від проблемного "спілкування з природою" простими методами: уникати місць, де може бути багато комах, використовувати репеленти, що їх відлякують, та вдягати одяг, який максимально закриває тіло.