Зруйнували "флангову зону": Україна вчергове нагадала про окупований Крим
Нарощування військової потужності Росії на тимчасово окупованому Криму призвели до руйнування так званої флангової зони на Півдні України. Вона визначена Договором про звичайні збройні сили в Європі.
Про це заявила делегація України у Відні під час конференції з розгляду Договору. За їхніми словами, Росія перетворила Крим на плацдарм для наступу вглиб материкової України.
До теми Україна вимагає від Росії відпустити засудженого до 12 років в Криму Ширінга
Росія також навмисно зруйнувала угоду між державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав (СНД).
Росія порушила міжнародні домовленості
Україна надає великого значення Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Ба більше, суворо дотримувалася його положень від моменту підписання – 17 липня 1992 року.
Зауважте! Україна ухвалила 888 перевірок та провела 706 перевірок на території інших держав-учасниць. Зокрема, це стосувалося зберігання озброєння та військової техніки для "флангової зони", яка поширюється на Запорізьку, Херсонську, Миколаївську області та АР Крим.Українські дипломати нагадали, що у 2006 році Україна добровільно знизила максимальний рівень звичайних озброєнь. Росія у 2017 році призупинила свою участь у ДЗЗСЄ, хоч 2008 року країна-агресорка мала військове вторгнення до Грузії – у "фланговій зоні" відповідно до ДЗЗСЄ.
Зверніть увагу Росія проводить перепис в окупованому Криму: реакція МЗС України
"Сіра" зона для російського озброєння
Росія розпочала саме у "фланговій зоні" раптову збройну агресію проти України у 2014 році. Мовиться про місто Севастополь та АР Крим. Через це понад 44 тисяч квадратних кілометрів вивели із зони застосування Договору.
Що відомо про ДЗЗСЄ?
Договір про звичайні збройні сили в Європі підписали 1990 року в Парижі вищі представники уряду і міністри закордонних справ 22 держав-учасниць. Договір установлював кількісні обмеження на озброєння, які країни-учасниці могли розташовувати на своїй території. Договір мав дозволити зменшити наступ ексдержав-супротивниць та забезпечити ефективний контроль за озброєнням. Верховна Рада затвердила Договір 1 липня 1992 року. Він є безстроковим.Також на конференції наголосили на тому, що через окупацію Росії припинили діяти режими перевірки, визначені не лише ДЗЗСЄ, а й Віденським документом 2011 року та Договором про відкрите небо.
Окупована Росією територія стала непрозорою "сірою" зоною, у якій Москва зосереджує неконтрольовану кількість ударного озброєння,
– наголосили в українській делегації.
Окремо вказали, що "флангові" обмеження ДЗЗСЄ, які не виконує й порушує Росія, перешкоджають здатності України захищати свій суверенітет.
Цікаво В Україні знімуть фільм про курсантів з Севастополя, які залишились вірними присязі
"Україна має протиставити відповідні сили для стримування подальших можливих наступальних дій і бути готовою реагувати на виклики з боку Росії", – підсумувала делегація.