Українське МЗС вважає, що справа проти Костянтина Ширінга є прикладом того, як Росія примусово нав'язує своє громадянство тим, хто живе на тимчасово окупованому півострові.

Нагадаємо В окупованому Криму українця засудили на 12 років за "шпигунство"

Україна звернулася до міжнародної спільноти

МЗС України вимагає від Росії скасування незаконного рішення окупаційного "суду" та звільнити Ширінга. Крім того, Українська сторона вимагає відпустити усіх політв'язнів, яких окупаційна влада утримує в СІЗО.

Міністерство закордонних справ вважає справу проти Костянтина Ширінга, якого тримають під вартою з квітня 2020 року, політичним переслідуванням.

Окрім того, МЗС звернулося до міжнародної спільноти з закликом засудити репресії Росії на території окупованого нею Криму, посилити тиск на Кремль та протидіяти порушенню прав людини.

Суд над Костянтином Шерінгом: головне

  • 14 жовтня окупаційний "суд" Криму виніс вирок українцю Костянтину Ширінгу за нібито "шпигунство на користь України".
  • За даними ФСБ, його "спільницю" була російська військовослужбовиця Тетяна Кузьменко. Її напередодні засудили на 8 років.
  • Костянтин Шерінг має проблеми зі здоров'ям і тому скаржився на відсутність медичної допомоги в Сімферопольському СІЗО. Через це українця переводили до іншої камери. За його словами, умови в кожній наступній були ще гіршими ніж у попередній.