Судилище окупантів відбувалося в закритому режимі. Рішення "суду" повідомив адвокат Ширінга.

Зверніть увагу В Україні знімуть фільм про курсантів з Севастополя, які залишились вірними присязі

"Шпигунство" гірше ніж "держзрада"

Ще у серпні 2021 року в ФСБ заявили, що викрили "українську розвідувально-диверсійну групу". До її складу нібито входила й російська військовослужбовиця Тетяна Кузьменко, якій висунули обвинувачення у державній зраді. За версією "слідства" військова передавала Ширінгу інформацію про російські збройні сили в Криму.

Окупанти засудили свою соратницю за "держзраду" на 8 років з відтермінуванням 2 роки, поки її дитина не досягне 14-річного віку. Матеріали цієї справи повністю засекречені ФСБ. Тим часом Костянтин Ширінг отримав 12 років за нібито "шпигунство".

В українця проблеми зі здоров'ям

Для 61-річного Костянтина Ширінга "обвинувачення" просило 14 років ув'язнення, водночас захист наполягав на виправданні українця. Однак "суд" вирішив відправити активіста до в'язниці суворого режиму на 12 років.

У Ширінга серцево-судинні захворювання. Ще під час першого засідання йому стало зле. У Сімферопольському СІЗО українець скаржився на відсутність медичної допомоги. За це окупанти переводили його з однієї камери в іншу. За словами активіста, в кожній наступній умови були гірші ніж в попередній.

Переслідування українців в окупованому Криму: останні новини

  • 1 жовтня під час закритого засідання "апеляційний суд" відхилив скаргу заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла про зміну запобіжного заходу. Однак, окупанти цинічно скоротили термін тримання під вартою на 1 день.
  • Українського політв'язня Андрія Захтея окупанти помістили на 10 діб в "яму" – карцер у підвалі колонії. Причиною стало начебто порушення режиму в колонії
  • 11 жовтня "правоохоронці" затримали 20 кримських татар. Через похилий вік 5 людей відпустили під зобов'язання з'явитися на суд.