Зцілюють людей та мають 9 життів: найпоширеніші міфи про котів, які здивують

31 серпня 2020, 16:48
Читать новость на русском

Існують версії, що головний ворог кота – огірок, а також, що коти здатні лікувати людей, коли просто лягають на хворе місце. А ще чорний кіт, що перебіг дорогу, нібито може нашкодити. Який факт є правдою, а який міф – читайте далі.

Історію неймовірного кота Оскара – читайте у програмі "Обережно, міф!" на 24 каналі.

Дивовижна історія кота Оскара, який передбачав смерть

У 2005 році в будинку для літніх людей в американському Провіденсі завівся кіт. Нічого дивного, але персонал помітив, що ті пенсіонери, біля яких кіт спав, помирали за кілька днів.

Цікаво Чорне піднебіння – ознака агресивності: найпоширеніші міфи про собак

Прогноз був настільки точним, що медики почали дзвонили родичам, аби ті приїхали попрощатися. Так кіт Оскар провів "на той світ" 50 людей. Йому пізніше навіть присвятили цілу серію в популярному фільмі "Доктор Хаус".

Це тварина, яка живе між світами. Є така теорія. З'єднується матеріальний і не матеріальний світ,
– пояснила експертка міжнародної категорії WCF Тетяна Дячук.

Вивчаючи поведінку Оскара, вчені зійшлися на думці, що кіт просто вловлював запах відмираючих тканин і він йому подобався. А доктор Хаус знайшов ще логічніше пояснення. "Кішка не передбачала смерть, а просто шукала тепле місце, а таких хворих вкривали зігріваючою ковдрою", – сказав головний герой у фільмі.


Кіт Оскар / Фото catster

Міф 1. Коти зцілюють людей

Головний редактор інформаційних проєктів 24 каналу Анатолій Яворський зауважив, що у його житті була історія, коли кіт лягав на хворе місце. "Я отримав травму на футболі та лежав з гіпсом. Кішка приходила, лягала на гіпс і так лежала годинами. Раніше такого не було. А тут саме на ногу і годинами лежала. Виступала певним лікарем", розповів Яворський.


Кіт лягаю на болюче місце господаря / Фото
joy-pup

Співачка Марина Одольська зазначила, що у котів є властивості своєю енергетикою забирати погане. Однак після такого самим тваринам теж стає погано.

В мене таке було, коли хтось в сім'ї хворів і одужував, то одна з кицьок помирала,
– сказала Одольська.

Водночас Дячук запевнила, що коти дуже відчувають біополе людей та дійсно можуть лікувати хвороби свого господаря. Однак це точно не зцілення, адже цьому є наукове пояснення. Також тварина відчуває, хто обдурює. "Температура тіла кішки вища, ніж у людини. Вона своїм теплом намагається загладити і заспокоїти людину. І у неї підвищується метаболізм – потік крові до органу, який болить", – пояснила експертка.

Довідка. Температура тіла кота – 38,6 градуса. У такий спосіб людина для кішок – прохолодний об'єкт, а травма на людині – це запальний процес, де температура вища. Коли кіт ще й треться мордою об людину – це не обов'язково від великої любові. Так він залишає свій запах, щоб всі знали, що господар – його власність.

Міф 2. Коти люблять не людей, а місце

Існує міф, що собака звикає до людини, а кіт – до місця. "Розвінчую цей міф. Його придумали люди, які хочуть, щоб всі були як собаки – вибачали все. Терпіли від людей все. Люди підступні, а коти щирі", – заявила Одольська. Яворський пояснив, що коли коти мандрують з господарями, то туляться саме до них, а коли приїжджають додому – у тварин немає ейфорії через те, що вони вже на своєму місці.

Зверніть увагу Курити чи ні: головні міфи про електронні замінники сигарет

"Більш відданої тварини, ніж собака – не існує. Однак кішка – у ній вся любов. Вона дуже стримана, спокійна. Це та тварина, яка рідко виражатиме свої почуття.Однак якщо раптом щось станеться з господарем – коти дуже страждають", – сказала експертка Дячук.

Міф 3. Собака – найгірший ворог кота

Яворський вважає це класичним міфом, як про вовка і зайця. Так думає і співачка Одольська. "Це реально міф. Легенда, яка йде з покоління в покоління. Ми нав'язуємо це нашим тваринам", – сказала вона.


Собаки і коти насправді не ворогують / Фото senfil

Кішки більш наглі. Собака відкрита, вона хоче спілкуватись, а кішка – у ній інша фізіологія. Спить, відпочиває іне хоче, щоб собака її облизувала. Їй не подобаються фізичні моменти, – зауважила Дячук.

За словами Яворського, буває, коли в одних господарів є і кіт, і собака – у такому випадку вони "абсолютні друзі", адже діляться їжею і часто собака захищає кота.

Часто коти бояться не собак, а огірків: дивіться відео

Міф 4. Кіт – нічне створіння

Коти більш нічні створіння, ніж люди. І вони справді вночі полюють вдало. Однак сказати, що зір особливий – це теж один з міфів. Коти не бачать вночі, але чудово орієнтуються. Все завдяки вусам, які нібито антени.

Це один з основних елементів для кота. Це і орієнтир вночі, і визначають температуру корму. Головний інструмент аналізу навколишнього світу, – пояснив Яворський.

Міф 5. У кота – 9 життів

Яворський зазначив, що зрозуміло, на чому базується цей міф. Адже часто коти хворіють, а вже через 2 дні здорові бігають. Як і всі істоти кіт має одне життя. Однак його організм більш адаптований до життя, ніж людський.


Те, що у кота 9 життів – міф / Фото pets2

Водночас Одольська впевнена, що в деяких випадках кіт точно має декілька життів. "Коли в мене було багато котів, одна з дівчаток потрапила в зуби до сусідської собаки – він просто навпіл її перекусив. Я повезла до ветеринара і кицьку врятували. Я точно знаю, якби це сталося з людиною, вона б не вижила. А кішка вижила", – пояснила вона.

Однак історія про 9 життів у кота – справді міф. Ще з тих часів, коли котів вважали магічною нечистю. Вірили, що за життя відьма може перетворювалася у кота рівно 9 разів. От і пояснення.

Важливо Міфи про цукор: наскільки шкідливий та чи потрібні замінники

Міф 6. Чорний кіт – до біди

Ставлення до чорних котів різне. До прикладу, у Британії чорний кіт – це удача. Кіт перебіжить дорогу в Британії – це теж добре. "Це все забобони. Від бабусі до онучки. Більше жінки по цьому", – сказала Одольська.


У Британії вважають, що чорний кіт приносить успіх / Фото apostrophe

"Я по 10 – 15 хвилин стояв і чекав, коли хтось не пройде. А якщо поспішаєш, то і плювали, і спиною вперед проходили, і тримались за ґудзики. Весь арсенал міфологем людських", – зауважив Яворський.

Міф 7. Коти бояться води

Пояснення одне – коти не пристосовані до того, щоб митися. Ні в живій природі, ні вдома. "Вони не люблять насилля над собою. Якщо кота залишити з водою наодинці – вона буде бавитись", – розповіла Дячук.

"От наш котик любить вмиватися. Залазить у ванну чи раковину, ми відкриваємо йому водичку і він собі миє лапки і обличчя", – сказав Яворський.

Цікаво! Більшість котів не може перетравити молоко. Відбиток котячого носа – так само унікальний, як і людського пальця. А ще коти сплять 70% свого життя.