Міністри G20 знову не погодили спільну заяву через суперечки щодо війни в Україні

2 березня 2023, 17:45
Читать новость на русском

Джерело:

G20 India

Зустріч Групи двадцяти в Індї 25 лютого закінчилася без спільної заяви. Росія і Китай відмовилися погоджуватись на прийнятні для інших формулювання щодо війни в Україні. Вже 2 березня міністри G20 знову не погодили спільну позицію щодо війни в Україні

Так, міністри закордонних справ G20 так само не змогли узгодити спільну підсумкову декларацію на зустрічі в Індії через суперечку щодо війни в Україні.

Дивіться також Макрон поїде у Китай домовлятися про тиск на Росію задля миру

Глава МЗС Індії Субрахманьям Джайшанкар заявив, що спільної декларації не ухвалили через "дуже поляризовані погляди деяких країн", пише Tagesschau. Дипломат стверджував, що Індія доклала зусиль для пошуку компромісу. За його словами, міністри погодились щодо багатьох питань, включаючи необхідність реформ, багатосторонність, продовольчу безпеку, глобальну охорону здоров'я та зміну клімату.

До речі, Індія, як головуюча країна, 25 лютого випустила звіт, в якому містяться уривки з декларації листопадового саміту G20 на Балі. Усі учасники, за винятком Росії та Китаю, погодилися з параграфами 3 і 4.

Індія заявила, що G20 – це не майданчик для вирішення безпекових проблем

У параграфі 3 згадані резолюції ООН з осудом агресії Росії проти України та вимогою негайного та безумовного виходу російських військ з території України.

Більшість учасників рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські людські страждання і поглиблює проблеми у глобальній економіці, ускладнюючи зростання, прискорюючи інфляцію, зриваючи ланцюжки постачання, підвищуючи ризики в енергетичній та продовольчій сфері, збільшуючи ризики фінансової нестабільності. Лунали також інші погляди та інакші оцінки ситуації та санкцій,
– йдеться у документів.

Там також йдеться, що G20 – "це не майданчик для вирішення безпекових проблем, але ми визнаємо, що вони можуть суттєво впливати на глобальну економіку".

У параграфі 4 підкреслюється важливість дотримання міжнародного права та різносторонньої системи забезпечення миру і стабільності, що включає у тому числі повагу до принципів Хартії ООН та захисту цивільного населення й інфраструктури у збройних конфліктах.

"Застосування чи погроза застосування ядерної зброї є неприйнятним. Життєво важливими є мирне розв'язання конфліктів, зусилля для реагування на кризи, дипломатія та діалог. Наша епоха не має бути епохою війни", – зазначають у документі.

Про блокування Росії та Китаю стало відомо заздалегідь

  • ЗМІ заздалегідь дізналися, що міністри фінансів країн G20 не змогли досягти консенсусу щодо формулювань про війну в Україні.
  • Сполучені Штати та їхні союзники наполягають на засудженні Росії за вторгнення.
  • Водночас Росія та Китай цього не підтримали. Індія, головуюча в G20, не використовує слово "війна" і дотримується нейтральної позиції.