У суботу, 25 лютого, він зазначив, що відправиться до Пекіна на початку квітня зі закликом до китайських чиновників допомогти здійснювати тиск на Росію, щоб зупинити агресію та побудувати мир.

Дивіться також "Мирний план" у тумані війни: які цілі переслідує Китай і як хоче використати Росію

Макрон закликав Китай не постачати зброю Росії

Візит Макрона пов'язаний з публікацією "мирного плану" для України та Росії з боку Пекіна.

"Те, що Китай долучається до мирних зусиль, дуже добре", – сказав Еммануель Макрон, закликавши Пекін "не постачати ніякої зброї Росії" і "допомогти нам чинити тиск на Росію, щоб вона, очевидно, ніколи не використовувала хімічну або ядерну зброю, і щоб вона припинила цю агресію як передумову для переговорів".

У Пекін зібрався Лукашенко

Самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко планує здійснити візит до Китаю з 28 лютого до 2 березня. Він проведе переговори з головою КНР Сі Цзіньпінем.

Основною темою обговорень нібито стануть розвиток торговельно-економічних відносин, інвестиційні можливості, питання гуманітарного співробітництва та реалізації спільних проєктів. Також будуть розглянуті питання взаємодії в політичній сфері та реагування на найбільш гострі виклики в міжнародній обстановці.

Під час візиту Лукашенко також має заплановані зустрічі з представниками провідних китайських компаній та вищими державними посадовцями.

Китай вирішив стати посередником між Україною і Росією

  • Пекін вже кілька тижнів намагається стати посередником у російсько-українському конфлікті.
  • МЗС Китаю 24 лютого опублікувало свій мирний план, який складається з 12 пунктів. У ньому Пекін чітко виступає проти будь-якого застосування ядерної зброї, а також наголошує на територіальній цілісності України.
  • Водночас документ не пояснює, що має відбутися з російськими військами, які перебувають на окупованих територіях України. Зокрема, нічого не сказано про їх виведення.
  • Володимир Зеленський відреагував на "мирний план", який запропонували у Китаї. Він зазначив, що частково з ним погоджується. Зеленський припустив, що Пекін намагається продемонструвати свої думки.
  • Президент України наголосив, що прагне зустрітися особисто з Сі Цзіньпінем, а також висловив сподівання, що Китай не буде постачати зброю Росії.