Спецпредставник Китаю побував у Києві: в Офісі Президента розкрили деталі

18 травня 2023, 13:08
Читать новость на русском

Брифінг з Лі Хуеєм Єрмак провів 17 травня. На ньому обговорювали українську "формулу миру" та інформували представника Китаю про злочини, які Росія чинить на тимчасово окупованих територіях.

Під час зустрічі з Лі Хуеєм Андрій Єрмак подякував Китаю за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та заявив, що Україна також з повагою ставиться до недоторканності кордонів інших держав. 

Читайте також Китай закликав прибрати знаки підтримки України зі стін іноземних посольств, – ЗМІ

Українська "формула миру"

Спецпредставнику Китаю детально розповіли про десять кроків "формули миру" Зеленського і повідомили про ситуацію на фронті, втрати російської армії та нещодавні масовані ракетні атаки на українські міста. Також керівник ОП підкреслив, що під час захисту своєї території Україна діє винятково у межах міжнародного права та Статуту ООН. 

Ми зацікавлені в тому, щоб Китай був залучений до реалізації української "формули миру",
– заявив Єрмак. 

Також на брифінгу обговорювали і зусилля України, Туреччини та ООН з продовження зернової угоди, яку намагався зірвати агресор. Олександр Кубраков, віцепрем'єр-міністр з відновлення України, заявив, що саме завдяки безперешкодному руху суден зерновим коридором вдається утримувати найбідніші країни Азії та Африки від продовольчої кризи. 

Злочини російської армії 

Дар'я Герасимчук, уповноважена з прав дитини та дитячої реабілітації, розповіла представнику Китаю про те, як українських дітей незаконно вивозять з території країни, а потім всиновлюють у Росії. Вона закликала Китай долучитися до спільних зусиль з повернення цих дітей додому, до України. 

На зустрічі наголосили і на небезпеці подальшого перебування російських військових на Запорізькій АЕС. Окупанти, які фактично перетворюють станцію на військову базу, підвищують ядерні ризики не тільки для України, але і для всього континенту. Також під час брифінгу наголосили, що українська формула миру в тому числі передбачає і демілітаризацію ЗАЕС. 

Що відомо про позицію Китаю щодо України

  • Китаю вигідно, щоб Путін залишався диктатором. Сі Цзіньпін вважає, що саме за правління Путіна у КНР є найбільше шансів поглинути Далекий Схід, Сибір та забрати собі деякі території. Про це розповів російський опозиційний публіцист Піонтковський. 
  • Політолог Олег Лісний переконаний, що особливо сподіватися на допомогу Китаю у припиненні війни в Україні не варто. Попри те, що країна оголосила про свій нейтральний статус, китайський диктатор веде власну гру. 
  • Та попри "нейтральність" до поразки Росії в Китаї також готові. Програш окупантів КНР планує використати для побудови нового світового порядку з Китаєм на чолі, тож до амбіцій Пекіна у ЄС закликають ставитися з обережністю.