Головний дипломат ЄС написав листи до міністрів закордонних справ ЄС. У них він наголошує, що питання Китаю набагато складніше, ніж питання Росії.
Дивіться також Російські пропагандисти бояться, що Китай забере Владивосток: як Україна може цим скористатися
Як Китай використає поразку Росії
Ясно, що амбіції Китаю полягають у побудові нового світового порядку з Китаєм у його центрі. Поразка Росії в Україні не зіб'є з курсу Китай. Йому вдасться скористатися цією геополітичною перевагою,
– йдеться у листі.
Видання стверджує, що лист було запропоновано як відправну точку для дводенних дискусій у Стокгольмі між міністрами закордонних справ ЄС, щоб розробити нову політику щодо Пекіна.
У своєму листі Боррель також наголосив на готовності "серйозно взаємодіяти" з Пекіном щодо війни в Україні, попри його риторичну підтримку Москви. Водночас він сказав, що ЄС "вітає всі позитивні кроки з боку Китаю, спрямовані на пошук рішення".
FT у своєму матеріалі наголошує, що більшість країн, що розвиваються, не хотіли схвалювати західні санкції проти Росії. Тим часом Китай скористався нагодою, щоб заявити про себе як про неагресивну державу, яка не розпочинає воєн і не тисне на інші країни.
"ЄС повинен усвідомлювати, що багато країн бачать геополітичний вплив Китаю як противагу Заходу і, отже, Європі. Вони намагатимуться зміцнити власний простір для маневру, не перебираючи сторони", – написав Боррель.
Зеленський розмовляв із Сі: коротко
- Наприкінці квітня український лідер провів тривалу телефонну розмову з лідером КНР Сі Цзіньпінем. Це була їхня перша розмова від початку повномасштабного вторгнення. Відомо, що діалог ініціювала саме українська сторона.
- Зеленський сказав, що ця розмова була важливою й стосувалася ядерної безпеки. Також сторони розмовляли про принципи ООН.
- Президент України додав, що для нашої держави дуже важливо залучити в українську формулу миру якомога більше країн світу, які б могли потім тиснути на Росію, щоб відновити мир та територіальну цілісність нашої країни.