Політтехнолог Борис Тизенгаузен нагадав ще одне висловлювання Борреля, який зазначив, що до Китаю та Бразилії потрібно ставитись крізь призму їхніх заяв щодо Росії. Про це він розповів 24 Каналу.

Зверніть увагу Хрест на "Силі Сибіру-2" і васалітет Путіна: як Китай будує новий світовий порядок

Боррель правий

Тизенгаузен впевнений, якщо ставлення цих країн буде прив'язано до підтримки або не підтримки російської агресії, тоді керуюча партія Китаю добре поміркує, перш ніж заряджати своїх послів на скандальні заяви. На кшталт тої, що зробив посол КНР у Франції Лу Шей.

"Навряд чи все, що він наговорив, було його думкою. І хоча Китай випустив офіційне спростування, але ж заява посла вже прозвучала. І тому Боррель правий, коли наголошує саме на такому ставленні зокрема до Китаю", – зауважив політтехнолог.

Борис Тизенгаузен про позицію Китаю щодо Росії: дивіться відео

Україні потрібно використовувати російських пропагандистів

Тим часом російський пропагандист Сєргєй Мардан занепокоєний активністю Китаю щодо Росії. Він стурбований тим, що не далеко той час, коли Пекін забере собі, наприклад, Владивосток.

Він заявив, що як тільки китайці почнуть згадувати про свої історичні права, Росії на далекосхідному кордоні доведеться розгортати армію у півтора мільйона людей.

Мардан вважає, що цією заявою працює на російську аудиторію. А насправді Україні потрібно використовувати таких персонажів в роботі з китайськими партнерами,
– наголосив Тизенгаузен.

Він запропонував, звертатися до китайських послів із запитаннями, чи планує Китай відновити історичну справедливість. А також запитати, як вони ставляться до слів топового російського пропагандиста.

Це "снаряд", який цей пропагандист своїми руками створив і передав в руки українцям. Більш того, всі образливі заяви Мардана та інших пропагнадистів про різні країни, потрібно доносити до політичного керівництва та дипломатів саме цих держав,
– впевнений політтехнолог.

Борис Тизенгаузен впевнений, що потрібно про це говорити постійно чиновникам та послам, щоб вони відреагували на такі висловлювання "облич" російської пропаганди.

Більше про скандальні заяви Китаю та Бразилії

  • Посол КНР у Франції Лу Шей 21 квітня в інтерв'ю заявив, що "у міжнародному праві країни колишнього Радянського Союзу не мають чинного статусу, оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній статус суверенної країни".
  • Також він наголосив на "неоднозначності" питання приналежності Криму. Він підкреслив, що вважати чи ні Кримський півострів українським, "залежить від того, як ви сприймаєте проблему" і додав, що Крим "спочатку був російським".
  • А президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва закликав США не "заохочувати війну" в Україні, а "почати говорити про мир". На його думку, у такий спосіб міжнародна спільнота зможе донести до Зеленського та Путіна, що "мир в інтересах усього світу".
  • Пізніше президент Бразилії "перевзувся" та засудив порушення територіальної цілісності України. Однак він не полишає ідею, що можна досягти миру між Україною та Росією "за допомогою нейтральних країн".