Про це 24 Каналу розповів ізраїльський журналіст Цві Зільбер. Він переконаний, що посол Китаю не знає своєї кінцевої мети візиту в Україну.

Читайте також: "Росія – васал Китаю": у Путіна відреагували на заяву Макрона

Навіщо Лі Хуей приїде у Київ

Цві Зільбер переконаний, що китайський дипломат Лі Хуей приїде до України "торгуватися". Китайці швидко рішень не приймають. Вони чекають розвитку подій та контрнаступу.

Ізраїльський журналіст зазначив, що за підрахунками китайців Лі Хуей приїде тоді, коли ситуація трохи визначиться. Китай буде діяти та керуватися власними інтересами, які будуть в той момент.

Я думаю, якщо ви зараз його запитаєте з чим він поїде в Україну, то він і сам не знає. Оскільки Китай буде орієнтуватися за обставинами, як і більшість інших країн,
– сказав Зільбер.

Які інтереси переслідує китайський посол, їдучи в Україну: дивіться відео

Росія крилато "вітає" посла Китаю у Києві

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував безпрецедентну атаку російських ракет та дронів на Київ. Він зазначив, що у такий спосіб Росія привітала у столиці представника Китаю Лі Хуейя.

Подоляк наголосив, що цієї ночі ворог випустив по Києву балістичні та крилаті ракети, а також ударні дрони.

Радник керівника ОП назвав цю атаку вже восьмою травневою спробою "клану Путіна" масштабно атакувати столицю України.

І такий знущальний сміх із російським акцентом за кадром: "Правильно, не потрібна Україні авіація та далекобійні ракети. Нам же легше їх кошмарити",
– написав Подоляк.

Відносини Китаю з Україною та Росією: коротко

  • 26 квітня Зеленський поспілкувався телефоном з Сі Цзіньпіном. Це була перша розмова політиків від початку повномасштабного вторгнення. Однак Пекін так і не засудив агресію Росії.
  • Лідер Китаю Сі Цзіньпін публічно не привітав Владіміра Путіна з одним із найголовніших свят – 9 травня. Ба більше, про парад у Москві не згадували навіть у національних ЗМІ.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер Китаю Сі Цзіньпін його запевнив у тому, що не підтримуватиме Росію. Мовиться про постачання зброї та інших технологій Пекіном.