УКР РУС
8 лютого 2020, 21:41
3

Звільнено одіозних лісників на Харківщині й Закарпатті, – Гончарук про масштабні кадрові чистки

Український прем’єр Олексій Гончарук підбив підсумки роботи свого уряду щодо очищення лісової галузі від корупції.

Як нагадав очільник уряду в телеграмі, приблизно місяць тому він поставив новому керівнику Держлісагентства пріоритетне завдання – провести кадрові чистки у відомстві, залишивши лише порядних співробітників. Як наслідок, у Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності та розпочався процес вичищення лісового господарства України від корупціонерів.

До теми! Інвентаризація лісів України: Рада прийняла законопроєкт у першому читанні

Зокрема, було звільнено

  • Керівника Закарпатського управління лісового та мисливського господарства Валерія Мургу. За словами Гончарука, численні скарги щодо нього підтвердилися, тому його звільнили першим серед усіх обласних очільників.
  • Голову "Гутянського лісового господарства" на Харківщині Віктора Сису. Цікаво, що у середині липня під час своєї поїздки в Харківську область президент Володимир Зеленський попросив номер і сам набрав Сису. Річ у тім, що останнього називають одним із головних порушників правил вирубування лісу та "найбільш чорним лісорубом" на Харківщині.


Віктор Сиса та Валерій Мурга

Обсяги незаконних рубок на підприємстві оцінено в 32 мільйони державних збитків. Борги підприємства – 30 мільйонів. Водночас є фіктивні відомості про ідеальний фінансовий стан і закупівлю транспортних засобів без погодження з Держлісагентством. Усю цю інформацію передано до правоохоронних органів. Тепер вони мають провести повноцінне розслідування, а винні – понести відповідальність,
– наголосив Гончарук.

Також прем’єр повідомив, що

  • На початку лютого в Україні запустили торгівлю всією необробленою деревиною на електронних аукціонах. Він підкреслив, що це є прозорим ціноутворенням і виведенням ринку деревини із тіні.
  • Восени 2019 року відбувся запуск онлайн-реєстру заготівлі деревини та електронної мапу рубок. Тому тепер кожен українець може ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення вирубки.

ЦІкаво! Звіт Гончарука Зеленському: які завдання президента уряд не виконав

Що відомо про старт централізованого обліку деревини в Україні

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук ще на початку січня дав доручення, щоб з 1 лютого в Україні повноцінно запрацював централізований облік деревини. За його словами, питанням майже 12% лісового фонду України займаються органи місцевого самоврядування. Вони, зі свого боку, заготовляють приблизно 2 мільйони кубометрів деревини в рік.

Він додав, зі 187 постійних лісокористувачів комунальної власності до системи електронного обліку підключено лише 69. А 7,5% лісового фонду не закріплено за постійними лісокористувачами. Відповідно їх ніхто не охороняє, і жодний облік цієї деревини не здійснюють.

Тому

  • МВС, Держлісагентству та Держекоінспекції доручено безперервно запобігати незаконній вирубці лісів та виявляти порушення.
  • Держлісагентству та іншим постійним лісокористувачам і власникам лісів – оприлюднювати на офіційних сайтах інформацію щодо справ про лісові порушення.
  • А губернаторів зобов'язали надати пропозиції щодо закріплення за постійними лісокористувачами лісів, що не мають власників.