Не мають жодних доказів, – МЗС про звинувачення Саакашвілі на адресу посла в Грузії
Джерело:
Міністерство закордонних справМіж Міхеїлом Саакашвілі та послом України в Грузії Ігорем Долговим виник конфлікт через заяви експрезидента Грузії. У МЗС запевнили, що ці звинувачення є безпідставними та українські дипломати не будуть на них відволікатися.
Спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко сьогодні, 10 лютого 2021 року, надав офіційний коментар щодо попередніх заяв Саакашвілі.
До теми Я б такого заступника глави РНБО звільнив, – Саакашвілі про Кривоноса через критику Зеленського
Звинувачення на адресу посла України в Грузії Ігоря Долгова не мають жодних доказів, крім емоцій обвинувача. Українська дипломатія не стане відволікатися на них і продовжить ефективно протидіяти російської гібридної агресії, мобілізувати світ на підтримку України, відкривати нові ринки для українських експортерів і успішно захищати права співвітчизників за кордоном, –
заявив Ніколенко в коментарі.
Чому виник конфлікт
- У Грузії на парламентських виборах 2020 року одноосібну більшість здобула партія проросійського олігарха Бідзіни Іванішвілі. А партія Міхеїла Саакашвілі – друге місце.
- Через це депутати з партії експрезидента Грузії погрожують скласти свої мандати. Вони запевняють, що не стануть підігрувати фальсифікаторам виборів, вдаючи дієздатну опозицію. Міхеїл Саакашвілі регулярно висловлює свою підтримку однопартійцям.
- Український посол Долгов заявив, що висловлювання Саакашвілі не допомагають Україні вибудувати атмосферу довіри з Грузією та розвивати стратегічне партнерство. У відповідь Саакашвілі в фейсбуці звинуватив Долгова в тому, що "він діє проти українських інтересів" і назвав "глибоко корумпованим".
Ніколенко ще раз застеріг українців, які є публічними особами, втриматись від закликів до акцій непокори в дружній іноземній державі Грузії. Він пояснив, що такі заклики можуть розцінити як втручання у внутрішні справи держави-партнера. За його словами, наша країна категорично проти такого роду втручань та дій на міжнародній арені, тому ніколи не вдаватиметься до них.
Читайте також Саакашвілі бачить ознаки важкої стагнації в Україні через карантин
МЗС про випадки, коли українцям за кордоном знадобився захист держави
Як приклад, спікер МЗС згадав нещодавній випадок, пов'язаний із необхідністю захисту українців в Грузії. 28 листопада ввечері в територіальних водах Грузії грузинські прикордонники взяли на абордаж українську яхту. На борту перебувало троє людей – громадяни України Володимир Дяченко та Юрій Хомич і громадянин Грузії Михайло Батурин. Вони провели майже 20 годин в очікуванні протоколу, згодом їх заарештували.
Це питання є серед основних пріоритетів роботи українського посольства в Тбілісі. Посольство провело численні зустрічі з представниками грузинської влади і керівництвом прокуратури, щоб домогтися їх звільнення. Консул нашого посольства допомогла забезпечити зв'язок затриманих українців з рідними, –
заявив Олег Ніколенко.
Він додав, що звинувачення на адресу МЗС України в бездіяльності в цій справі є необґрунтованими та вводять громадськість в оману. Українська держава не кине своїх громадян, тому дипломати докладуть якомога більше зусиль для звільнення яхтсменів.
У своїй заяві Ніколенко ще раз закликав органи влади Грузії до швидкого і неупередженого розгляду цієї справи. Також він попросив змінити запобіжний захід та звільнити громадян України.