3-й армійський корпус повністю не сформували, – оглядач назвав несподівані факти щодо ресурсів

31 серпня 2022, 17:18
Читать новость на русском

3 армійський корпус, який нещодавно сформувала росія, – дуже специфічне угруповання. Воно не лише недоукомплектоване людьми, але й там дійсно подекуди дикий контингент.

Про 3 армійський корпус 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, хоч окупанти намагалися ще з травня набрати туди понад 15,5 тисяч солдатів, але вдалося заманити лише дещо більше 12 тисяч окупантів.

До теми Що таке третій армійський корпус росії та яка мета його створення: пояснення аналітика

Формували 3 армійський корпус дуже цікаво

З технікою, як зазначає Коваленко, проблем в росіян не виникло. Вони майже одразу знайшли близько 700 одиниць. Тут не лише стара та розконсервована техніка, але й достатньо сучасна на кшталт танків Т-90 та Т-80БВМ, хоч вони й не у такій великій кількості.

Людей набрати так і не вийшло. Спершу вони спробували зігнати сюди добровольців, потім вимагали ресурс від приватних військових компанії. Закінчилося все тим, що "кухар путіна" та куратор ПВК "вагнера" євгеній прігожин вербував "зеків" з тюрем.

Цей армійський корпус – дуже токсичний "коктейль", який несе загрозу навіть для себе. Це не лише непрофесійний, але й не зовсім контрольований контингент – "зеки", найманці. Ще там національна різноманітність – тувинці, кавказці, якути, – зазначив Коваленко.

Використати частини з 3 армійського корпусу можуть по-різному. З одного боку, вони можуть доєднатися до наявних російських підрозділів, які потребують ротації, для оборонних можливостей. Якщо це станеться, то цілком можливо, що деякі частини взагалі будуть знищені.

Ще один варіант – взаємообмін. Частини з 3 армійського корпусу окупантів можуть піти на фронт, а інші підрозділи поїдуть на відновлення боєздатності.

"вагнерівці" тепер третьосортні підрозділи

За оцінками Головного управління розвідки, зараз на окупованих територіях України перебуває від 4,5 до 5 тисяч окупантів з ПВК "вагнера". Що цікаво, за 6 місяців повномасштабної війни це угруповання суттєво ослабилося.

Коваленко нагадує, що до вторгнення це угруповання мало достатньо жорсткий відбір: ніякого кримінального минулого; вік – до 40 років; важливий реальний бойовий досвід, а не просто строкова служба. Так само туди могли потрапити окупанти з великою кількістю пройдених контрактів в російській армії.

Теперішні вимоги: допускають чоловіків 50+; можна просто досвід строкової служби. А сам прігожин їздить і вербує "зеків" в тюрмах. Це свідчить, що в них серйозні проблеми з людським ресурсом.

на сьогодні ПВК вагнера – не якась там еліта. Це вже навіть не другосортні, а третьосортні підрозділи. Звісно, це не зменшує загрозу насамперед для цивільного населення. Адже, якщо в підрозділі є зеки, то загроза для цивільних зростає в рази, – зазначив Коваленко.

Коваленко про 3 армійський корпус російської армії: дивіться відео

Нагадаємо, за даними Генерального штабу ЗСУ, окупанти почали передислоковувати певні підрозділи з 3 армійського корпусу на Запорізький напрямок. Там вони хочуть відновити наступальні дії на лінії зіткнення в цьому регіоні.