У 7-річної жительки Львівщини діагностували правець: дитина в реанімації на ШВЛ

16 липня 2021, 12:09
Читать новость на русском

Джерело:

ZAXID.NET

На Львівщині 7-річна дівчинка, у якої діагностували правець, потрапила в реанімацію. Дитина підключена до апарату ШВЛ. Вона перебуває у медикаментозному сні.

Летальність від правця становить до 40 %. Дівчинці не провели ревакцинацію від цієї небезпечної хвороби.

До теми На Львівщині 2 дівчинки наїлись отруйних грибів і потрапили у реанімацію

Дівчинка з правцем потрапила в реанімацію

До львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували 7-річну жительку Мостиського району. Лікарі діагностували у неї правець. Це перший цьогорічний випадок небезпечного інфекційного захворювання на Львівщині. Про цей інцидент розповіла головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко-Тімко.

На Львівщині випадок правця у 7-річної дитини. На жаль, не була захищена за допомогою вакцинації,
– зазначила лікарка.

Завідувачка реанімаційного відділення лікарні ОХМАТДИТ Віра Приймакова додала, що дівчинку госпіталізували в реанімаційне відділення 14 липня. У неї виявили генералізовану форму правця.

"Дитина вакцинована в один рік, ревакцинація їй не проводилася. Дівчинка на ШВЛ, у медикаментозному сні", – розповіла Приймакова.

Вперше дівчинка потрапила до лікарні ще півтора тижня тому. Тоді вона перебувала у травматологічному відділенні зі зламаною рукою. Лікарі надали їй всю необхідну допомогу. Згодом дитина знову поступила туди ж на повторну репозицію кісток. А вже 14 липня дівчинка потрапила у стаціонар. Вона скаржилась на посіпування в тілі.

За словами лікарки, у маленької пацієнтки є подряпини на руках, ногах, однак вони давні. Найсвіжішою є невеличка подряпина на руці. Найімовірніше, що саме вона є вогнищем інфекції. 

Читайте також На Львівщині після укусу змії 9-річний хлопчик потрапив у реанімацію

Найкращий спосіб вберегти дитину від правця – вакцинація

На щастя, медики мають великий досвід лікування дітей з правцем. У попередні роки лікарям вдавалося рятувати маленьких пацієнтів з дуже важкими формами захворювання.

За словами фахівців, найпростіший метод вберегти дитину від цієї важкої недуги – вакцинація. Щеплення слід робити у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідно дитину ревакцинувати.

"Якщо є травма, зверніться до лікаря за екстреною профілактикою. Перші симптоми: біль і посмикування м'язів, важко відкрити широко рот, дивна (сардонічна) посмішка, судоми. Летальність становить до 40%. Не варто випробовувати долю", – зазначила Іванченко-Тімко.

Що потрібно знати про правець

  • Правець – це гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему та проявляється сильними судомами.
  • У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п'ятки та потилицю.
  • Пацієнти з правцем можуть померти, якщо негайно не розпочати лікування.
  • Хвороба може спричинити важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця.
  • Інфікування правцем може відбутися при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами.
  • Також підхопити небезпечну хворобу можна, травмувавшись уламками деревини, адже спори бактерій живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.
  • Однак від людини до людини правець не передається.
  • Захиститися від інфікування можна лише вакцинацією. Дітям потрібно зробити щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, а у віці 6 та 16 років їх слід ревакцинувати.
  • Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.
  • Якщо людина травмувалася, вона може почуватися безпечно лише, якщо від моменту останнього щеплення минуло 5 років. Якщо більше, то щоб не допустити розвиток правця, необхідно провести екстрену профілактику.

Зауважте Що таке поліомієліт: симптоми, лікування та профілактика