Що означають заяви Столтенберга про "вирішальну фазу війни" та ядерну зброю: аналіз ISW

17 січня 2023, 10:43
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Генсек НАТО Єнс Столтенберг 15 січня заявив, що російсько-українська війна перебуває у "вирішальній фазі". Він сказав, що країни НАТО усвідомлюють поточну ситуацію і повинні "надати Україні зброю, необхідну для перемоги".

Висловлювання генсека НАТО проаналізували в Інституті вивчення війни (ISW). Повідомляється, що заява Столтенберга підтримує оцінку ISW від 15 січня про те, що Кремль, ймовірно, має намір зробити рішучі стратегічні дії у 2023 році.

Зверніть увагу Протистояння Путіна і Пригожина набуває нової яскравості: в ISW звернули увагу на цікаві деталі

Росія може вдатися до рішучих стратегічних дій у 2023 році

Водночас аналітики підкреслюють, що заява Столтенберга не означає, що війна перебуває у завершальній фазі або що російські сили планують задіяти всі наявні ресурси у майбутніх діях.

В ISW нагадали про заяву представник ГУР Андрія Юсова, який зазначив, що президент Росії Владімір Путін визнав, що російські війська не можуть швидко захопити Україну, та розглядає можливість ведення затяжної війни на виснаження.

Аналітики ISW 15 січня теж зазначили, що Кремль зберігає свої довгострокові максималістські цілі захоплення України і, мабуть, розглядає кілька варіантів дій задля досягнення цих цілей.

Крім того, у вашингтонському інституті нагадали, що Столтенберг відкинув неодноразові побоювання канцлера Німеччини Олафа Шольца про те, що постачання Заходом зброї Україні може призвести до ядерної ескалації.

Столтенберг заявив, що "ризик застосування ядерної зброї є низьким" і що країни, включаючи Китай, передали Кремлю, що "ядерна зброя не повинна застосовуватися" в Україні.

Україна готується до наступу Росії

  • Наприкінці грудня 2022 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний інформував, що Росія готує новий великий наступ, ймовірно, навесні. Для цього ворог готує 200 тисяч військових, які вже проходять навчання на полігонах.
  • Очікується, що Росія може розпочати новий великий наступ з різних напрямків, зокрема й на Київ. Через це західні партнери почали готувати Україну до відбиття нових спроб Росії загарбати ще більше територій.
  • В останні тижні Києву вдалося домовитися про передачу зброї, яку донедавна на Заході відмовлялися надавати Україні. Україна нарешті отримає танки Leopard 2 і Challenger 2, а також бойові броньовані машини від США та Німеччини й дві батареї ЗРК Patriot.
  • Очікується, що бронетехніка відіграватиме ключову роль у боях за контроль над великими містами на Сході.