Арешт активів Коломойського: коротко про найголовніше у фінансово-політичному конфлікті

21 грудня 2017, 23:14
Читать новость на русском

"Приватбанк" розпочав судовий процес у Високому Суді Лондона проти колишніх акціонерів – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Першим рішенням, яке видали британські судді, – всесвітній арешт активів колишніх акціонерів загальною вартістю у понад 2,5 мільярда доларів.

"Ми вітаємо вчорашнє рішення Лондонського суду щодо арешту коштів колишніх власників "Приватбанку". Це кошти кожного громадянина, кожного платника податків, і вони мають бути повернуті до бюджету", – сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Читайте також: Данилюк п**дить, – Коломойський агресивно прокоментував закиди Мінфіну

Це означає, що українським та іноземним юристам й аудиторам вдалося знайти сталеві докази, що колишні керівники та акціонери "Приватбанку" незаконно вивели із банку кошти клієнтів.

Щоб отримати подібний наказ, необхідно переконати англійський суд у тому, що справа ця є перспективною і вона має достатні шанси на успіх в англійському суді. Це непроста операція, дуже непроста. Там були відповідні звіти, які, власне, і підтверджували усі ці факти,
– зауважив партнер міжнародної юридичної фірми Kinstellar Костянтин Лікарчук.

А отже тепер, як каже експерт, Коломойський та Боголюбов не мають права продавати заморожені активи, хоч і можуть ним користуватися. Якщо спробують відчужувати своє майно, олігархів можуть арештувати.

"Арешт активів буде йти доти, доки триватиме розгляд справи проти Боголюбова і Коломойського. Справа затягнеться, тобто це точно не справа кількох тижнів чи місяців", – вважає економічний експерт Сергій Фурса.

Читайте також: Арешт майна Коломойського не означає автоматичну конфіскацію, – експерт

Доводити причетність олігархів до виведення коштів з "Приватбанку" юристам України в Лондоні можливо доведеться близько 3-х років чи більше. Звісно, за це доведеться платити чималі гроші юристам. Але ціна питання – 140 мільярдів гривень, які держава вже витратила на порятунок банку, та ще 16 мільярдів, які вже "Приватбанк" попросив у Міністерства фінансів як нового власника, аби залатати дірку в капіталі. Та й шанси наші у суді доволі високі.

Шанси непогані, тому що, як правило, якщо немає належних підстав, то англійські судді не дуже хочуть іти на зустріч позивачам з такими досить жорсткими наказами,
– наголосив Лікарчук.

От тільки чи сприятиме українська влада та правоохоронці пошукам доказів для арешту інших активів екс-власників "Привату", адже поки вдалося перекрити лише половину коштів, які витратила держава у процесі націоналізації. Та й це коштувало чималих зусиль. Адже, на думку міністра фінансів, сам гепрокурор Юрій Луценко діє в інтересах Коломойського, а не держави.

Але це вдалося зробити не завдяки підтримці прокуратури, як це мало би бути, а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури завадити цьому процесу,
– підкреслив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Наштовхнула на цю думку Данилюка низка факторів, як то затягування ГПУ розслідувань проти екс-власників банку, спроби заблокувати діяльність аудиторів, які найняла держава, щоб знайти докази доведення "Приватбанку" до банкрутства. Останньою краплею стала начебто випадкова зустріч Луценка і Коломойського в Амстердамі напередодні слухання у британському суді.

Читайте також: Коломойський прокоментував рішення про замороження його активів

На щастя, як кажуть експерти, домовленості між правою рукою президента України Луценком та олігархом Коломойським не вплинули на об'єктивність лондонського суду. А отже Коломойському потрібно подумати про інші методи захисту своїх інтересів.