Паралізує війська: військовий експерт припустив, по яких цілях можна застосувати ATACMS
Україна отримала ракети ATACMS. Однак низка союзників вважає, що ефект від цих далекобійних ракет буде недовгостроковим. Мовляв, окупанти можуть дуже швидко адаптуватися.
Якщо говорити про авіацію, то загарбники можуть перекинути її на польові аеродроми у тимчасово окупованому Криму. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Юрій Федоров, зауваживши, що туди ATACMS, які є в ЗСУ, не зможуть діставати.
До теми Посиплеться система ППО: ЗСУ кинули серйозний виклик російській авіації
Окрім того, росіяни можуть перекинути свою авіацію й на територію Росії. Однак для авіації це не так страшно, адже перекидання ще на 100 кілометрів – не питання для сучасних літаків.
"Якщо доведеться туди відводити великі бригадного рівня склади з озброєнням та військовою технікою, і взагалі військовим майном, усі табори та місця дислокації особового складу – це вже серйозна проблема", – сказав Федоров.
Адже так окупантам доведеться на сотню кілометрів далі возити людей та техніку, аби потім це перекидати на лінію фронту. Це серйозно знизить боєздатність російської армії. До того ж у росіян не так багато вантажівок. А дорогами, які є на Півдні України, багато не перевезеш.
"Це очевидний виграш від появи таких ракет", – вважає військовий експерт.
По яких цілях можна бити ATACMS: дивіться відео
При цьому, можливо, Україна може отримати й ракети ATACMS, які б'ють на 300 кілометрів. Тоді увесь тимчасово окупований півострів буде під прицілом.
Юрій Федоров додав, що "дорога ракета" – це тоді, коли вона знищує командний пункт армії, який має бути достатньо близько до передової. Усе, щоби мати можливість керувати військами.
Одна – дві ATACMS – і немає командного центру армії. А це паралізує війська щонайменше на тиждень, а то і більше – може бути двох тижнів,
– сказав військовий експерт.
Україна отримала ATACMS: головне
- Українська армія вдарила ATACMS по аеропорту у Луганську. У мережі з'явилося відео наслідків удару. На кадрах можна побачити багато вирв. Також на бетоні багато слідів від ворожої техніки. Помітна там і знищена техніка росіян. Окрім того, українські війська вдарили ATACMS й по аеродрому з гелікоптерами окупантів у Бердянську.
- Україна отримуватиме далекобійні ракети ATACMS до того моменту, поки не деокупує всі свої території. Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що питання постачання цих ракет є ключовим у переговорах між Володимиром Зеленським та Джо Байденом.
- ЗСУ мають дотримуватися обмежень щодо використання ракет ATACMS. У Пентагоні зазначили, що їх можна використовувати лише у межах суверенної території України.