"Ішов на фронт, щоб захистити": боєць втратив батьків від удару дрона-камікадзе по Києву
Віктор Ганич – український військовий, який добровольцем пішов на фронт, аби захистити країну та рідних, щоб їм було безпечно в Києві. Однак навіть мирні міста Росія щодня атакує ракетами та дронами. 17 жовтня окупанти обстріляли Київ дронами-камікадзе. Один з них впав на будинок, де жили батьки Віктора. Вони загинули на місці.
"Завжди казав батькам, що йду на фронт, щоб захистити їх тут"
Віктор Ганич захищає країну в лавах 57 ОМБр імені кошового отамана Костя Гордієнка. Напередодні обстрілу Києва чоловік приїхав додому з фронту на кілька днів, щоб навідати близьких. Переночував у батьківському будинку, що на вулиці Жилянській. Саме там, на четвертому поверсі, пройшло все його дитинство. Тепер будинку немає – його зруйнував ворожий дрон. Розповідь Віктора – читайте матеріалі сайту 24 каналу.
До теми На Київ окупанти запускали дрони з Білорусі, решта летіли з Криму, – МВС
Віктор добровольцем пішов у військкомат одразу після повномасштабного вторгнення Росії. Проходив службу у зоні бойових дій на Південному напрямку. Пригадує, що батьки підтримали його рішення.
Я їм завжди казав, що йду, аби захистити вас тут, щоб вам тут було безпечно,
– розповів він.
Український військовий Віктор Ганич / Фото Валентини Поліщук, 24 канал
Розмова з захисником Вікторем Ганичем: дивіться відео
10 секунд на врятоване життя
Після одного з бойових завдань Віктор приїхав до Києва навідати батьків. Коли зранку в понеділок пролунала повітряна тривога, наполіг, щоб всі пішли в укриття.
Почули повітряну тривогу та почали збиратися. Я взувся, а батьки сказали: "Йди відкривати двері під’їзду, ми зараз взуємось та спустимося". І тільки як я вийшов з під’їзду – у будинок прилетіло. Різниця – 10 секунд. Було пряме попадання. Але туди не можна було йти, бо нічого неможливо було розібрати й літали інші дрони,
– пригадує захисник.
Віктор змушений був піти в укриття поруч. Там він перечекав дві години.
Пошуково-рятувальні роботи на місцях ворожих обстрілів у Києві / Фото ДСНС
З лівої частини будинку, яка була менш пошкоджена, ще евакуйовували людей. А батьків хлопця знайшли під завалами власної квартири в правій частині дому. Вони загинули на місці. Помешкання від удару повністю зруйнувалося. А документи, форма та спорядження військовослужбовця – згоріли. Тепер у чоловіка залишилася лише 84-річна бабуся.
Важливо! Благодійні організації допомогли Віктору з формою, а друзі хлопця оголосили збір. Допомогти фінансово йому можна за реквізитами.
Віктор Ганич захищає Україну на Південному напрямку / Фото Валентини Поліщук, 24 канал
За словами чоловіка, його батьки так і не виїжджали Києва, адже не було куди. Коли він пішов воювати, то йому було спокійно, адже знав, що вони поруч, а не за кордоном. До того ж батьки були старші й навряд чи погодилися б покинути домівку.
Після трагедії опускати руки не можна: мотивація воювати залишилася
Сам Віктор каже, що навіть після трагедії не втратив мотивації і далі захищати країну.
Знаю, що вони в кращому місті, не бачать цього всього. Я у сім’ї один чоловік. У мене залишилася одна 80-річна бабуся і все. Мотивація є, побратими, які зі мною служать, також підтримали. А що робити? Опустити руки? Ні, так не можна. Після такого не можна опускати руки,
– зауважив він.
На запитання, що б Віктор хотів сказати ворогам, відповідає, що вони нічого не усвідомлюють і це не ті люди, з якими треба розмовляти.
Нічого не сказав би, тільки б знищував їх. До них все одно нічого не дійде. Я б з ними взагалі не розмовляв. Я б їх навіть у полон не брав, якби так можна було. Але цим ми й відрізняємося від них,
– додав він.
Квартира, документи та особисті речі військового згоріли / Фото Валентини Поліщук, 24 канал
Віктор закликає людей реагувати на повітряні тривоги
Віктор каже, що "скільки воював на фронті, скільки кулі літали над головою – все було добре і завжди повертався цілим".
А тут приїхав на два дні… Хочу сказати, що треба слухати повітряні тривоги. Можливо, звичайним цивільним людям здається, що це мимо них і можна нічого не робити. Але це не так. Треба реагувати на це все,
– наголосив він.
Близькі та друзі захисника оголосили збір на амуніцію / Фото Валентини Поліщук, 24 канал
Актуально Кличко назвав атаку на Київ проявом геноциду: "Ворогу потрібна територія України, без мешканців"
Нагадаємо, внаслідок влучення дроном-камікадзе у будинок 17 жовтня загинуло п'ятеро людей та одна ненароджена дитина. Ворог намагається і далі цинічно знищувати українців, житлові будинки та об'єкти критичної інфраструктури.Що робити, якщо ви стали свідком наближення "Шахідів":
- Потрібно негайно заховатися в укриття. В екстрених випадках – можна користуватися паркінгами, цоколями або підвалами.
- Якщо ви перебуваєте у приміщенні й не можете перейти в укриття, необхідно скористатися правилом двох стін.
- Якщо ж ви побачите переміщення дрону-камікадзе, потрібно зателефонувати за номером 102. Ні в якому випадку не наближайтеся та не фотографуйте місця влучання або збиті "Шахіди".
- Ні в якому разі не можна намагатися збити дрон-камікадзе самостійно.