Укр Рус
28 серпня, 14:07
3

Авторка 24 каналу увійшла до списку найвпливовіших медійників "30 до 30"

Авторка 24 каналу увійшла до списку найвпливовіших медійників "30 до 30" Авторка 24 каналу увійшла до списку найвпливовіших медійників "30 до 30"

Джерело:

The Ukrainians

Премія імені Георгія Ґонґадзе та The Ukrainians представили лауреатів проєкту "30 до 30: Хто творить майбутнє українських медіа". Серед них – виконавча директорка фундації DEJURE та авторка програми "Честь і НЕчесть" на 24 каналі Ірина Шиба.

Ірина Шиба працює над розв'язанням проблем в українському правосудді. Її авторська програма "Честь і НЕчесть" на 24 каналі стартувала у 2018 році. 

До слова Від звичайного архіву до 1 мільйона підписників: як ютуб 24 каналу отримав "золоту кнопку"

Проєкт націлений на те, аби не просто показати історії про доброчесних і недоброчесних суддів, а донести глядачу, що захищати свої права можливо попри різноманітні стереотипи.

 "Тема судів не була популярною на той час. Це не цікавило тих, хто сам не приходив у суди. Але на каналі розуміли, що це важливо, тож мій колега Роман Маселко почав блог про судову реформу. А ми з колегами "Честь і НЕчесть" – як висвітлення глобальнішої теми", – пригадала Ірина Шиба. 

Зверніть увагу! Всі випуски програми "Честь і НЕчесть" можна знайти на сайті 24 каналу або ж на нашому ютуб каналі

.

За словами авторки, інколи єдиним способом добитися справедливості може бути розголос. Однак потрібно вміти правильно цим скористатись і не зашкодити. ЗМІ мають знаходити баланс між висвітленням і допомогою.

"Мені не вистачає якісної судової журналістики: опису судових процесів, рішень, причин і наслідків… іТреба доносити інформацію про справедливе правосуддя, комунікувати його. Тобто участь журналістів може примножувати справедливість", – вважає правозахисниця.

Правосуддя має не лише вершитися – це повинно бути беззаперечно помітним і наочним,
– наголосила Ірина Шиба. 

Що відомо про проєкт "30 до 30"

Організаторами проєкту є Премія імені Георгія Ґонґадзе та The Ukrainians. До списку лауреатів увійшли 30 молодих медійниць та медійників, які роблять важливий вклад у своїй професії.

"Вони відважно беруться за складні теми, часто йдуть проти течії та подають свої історії з новітнім підходом – так, аби достукатись до читачів, глядачів, слухачів у час інформаційної какофонії та популізму", – мовиться на сайті The Ukrainians.

Головні критерії для формування списку:

  • вік – до 30 років;
  • інноваційність у способах донесення інформації;
  • вірність принципам незалежної журналістики.

До складу журі увійшли 13 експертів та експерток, серед них – Дарія Бадьйор, Ігор Балинський, Мирослава Барчук, Мирослава Ґонґадзе, Борис Давиденко, Лариса Денисенко, Отар Довженко, Діана Дуцик, Павло Казарін, Інна Кузнецова, Наталія Лигачова, Олена Притула, Андрій Яніцький.