Ірина Шиба працює над розв'язанням проблем в українському правосудді. Її авторська програма "Честь і НЕчесть" на 24 каналі стартувала у 2018 році.
До слова Від звичайного архіву до 1 мільйона підписників: як ютуб 24 каналу отримав "золоту кнопку"
Проєкт націлений на те, аби не просто показати історії про доброчесних і недоброчесних суддів, а донести глядачу, що захищати свої права можливо попри різноманітні стереотипи.
"Тема судів не була популярною на той час. Це не цікавило тих, хто сам не приходив у суди. Але на каналі розуміли, що це важливо, тож мій колега Роман Маселко почав блог про судову реформу. А ми з колегами "Честь і НЕчесть" – як висвітлення глобальнішої теми", – пригадала Ірина Шиба.
"Мені не вистачає якісної судової журналістики: опису судових процесів, рішень, причин і наслідків… іТреба доносити інформацію про справедливе правосуддя, комунікувати його. Тобто участь журналістів може примножувати справедливість", – вважає правозахисниця.
Правосуддя має не лише вершитися – це повинно бути беззаперечно помітним і наочним,
– наголосила Ірина Шиба.
Що відомо про проєкт "30 до 30"
Організаторами проєкту є Премія імені Георгія Ґонґадзе та The Ukrainians. До списку лауреатів увійшли 30 молодих медійниць та медійників, які роблять важливий вклад у своїй професії.
"Вони відважно беруться за складні теми, часто йдуть проти течії та подають свої історії з новітнім підходом – так, аби достукатись до читачів, глядачів, слухачів у час інформаційної какофонії та популізму", – мовиться на сайті The Ukrainians.
Головні критерії для формування списку:
- вік – до 30 років;
- інноваційність у способах донесення інформації;
- вірність принципам незалежної журналістики.
До складу журі увійшли 13 експертів та експерток, серед них – Дарія Бадьйор, Ігор Балинський, Мирослава Барчук, Мирослава Ґонґадзе, Борис Давиденко, Лариса Денисенко, Отар Довженко, Діана Дуцик, Павло Казарін, Інна Кузнецова, Наталія Лигачова, Олена Притула, Андрій Яніцький.