Азербайджан взяв під контроль дорогу між Карабахом і Вірменією: де перебувають війська Росії

31 березня 2023, 14:09
Читать новость на русском

Збройні сили Азербайджану 30 березня встановили контроль над Лачинським коридором, що з’єднував Нагірний Карабах з Вірменією. Раніше цей напрям утримували російські миротворці.

Це сталося завдяки будівництву нової дороги через коридор. Про це повідомляє пресслужба міністерства оборони Азербайджану. 

Це цікаво Пашинян дав чергового політичного ляпаса Путіну, Росія втрачає вплив на сусідів: аналіз ISW

Як Азербайджану вдалося взяти під контроль Лачинський коридор 

У міністерстві оборони Азербайджану заявили, що Лачинський коридор взяли під контроль через введення в експлуатацію нової дороги через цей район. 

Було взято під контроль кілька панівних висот, основних та допоміжних доріг, а також велику прикордонну територію між селами Джагазур та Забух Лачинського району, – зазначили у відомстві. 

Таким чином азербайджанські війська фактично витіснили з коридору російських миротворців, які до цього контролювали район та забезпечували комунікацію між Нагірним Карабахом та Вірменією. 

Як відреагувала влада Вірменії на ситуацію з Лачинським коридором

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на засіданні сказав, що зміна маршруту Лачинським коридором сталася у результаті домовленостей від серпня 2022 року. Саму дорогу було замінено на нову, яка проходить територією Вірменії через Корнідзорський міст.

"Події намагаються подати як черговий блокбастер. Такий підхід, як мінімум, неконструктивний", – наголосив Пашинян.

Він також зазначив, що жодних змін у позиціях вірменської армії не відбулося, а подальший захист регіону здійснюватимуть не регулярні частини, а сили прикордонних військ. 

Де розташований Лачинський коридор на мапі /  Вікіпедія

Що відомо про ситуацію у Нагірному Карабасі

  • На початку березня міноборони Азербайджану повідомило, що у Нагірному Карабасі знову трапилось загострення. Зокрема, військовий контингент регіону відкрив вогонь по азербайджанських військових через перевірку транспортних засобів, що здійснюють незаконні перевезення для російських миротворців Внаслідок перестрілки є загиблі та поранені з обох боків.
  • У лютому Європейський Союз запустив цивільну місію, щоб стабілізувати ситуацію на вірменсько-азербайджанському кордоні, а також стабілізувати відносини між двома країнами. Сама місія триватиме 2 роки і включатиме близько 100 осіб, 50 з яких неозброєні спостерігачі.
  • Того ж місяця Міжнародний суд ООН зобов'язав Азербайджан забезпечити безперебійний пропуск людей і транспорту через Лачинський коридор.