Це сталося завдяки будівництву нової дороги через коридор. Про це повідомляє пресслужба міністерства оборони Азербайджану.

Це цікаво Пашинян дав чергового політичного ляпаса Путіну, Росія втрачає вплив на сусідів: аналіз ISW

Як Азербайджану вдалося взяти під контроль Лачинський коридор

У міністерстві оборони Азербайджану заявили, що Лачинський коридор взяли під контроль через введення в експлуатацію нової дороги через цей район.

Було взято під контроль кілька панівних висот, основних та допоміжних доріг, а також велику прикордонну територію між селами Джагазур та Забух Лачинського району, – зазначили у відомстві.

Як відреагувала влада Вірменії на ситуацію з Лачинським коридором

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на засіданні сказав, що зміна маршруту Лачинським коридором сталася у результаті домовленостей від серпня 2022 року. Саму дорогу було замінено на нову, яка проходить територією Вірменії через Корнідзорський міст.

"Події намагаються подати як черговий блокбастер. Такий підхід, як мінімум, неконструктивний", – наголосив Пашинян.

Він також зазначив, що жодних змін у позиціях вірменської армії не відбулося, а подальший захист регіону здійснюватимуть не регулярні частини, а сили прикордонних військ.

Де розташований Лачинський коридор на мапі / Вікіпедія

Що відомо про ситуацію у Нагірному Карабасі

  • На початку березня міноборони Азербайджану повідомило, що у Нагірному Карабасі знову трапилось загострення. Зокрема, військовий контингент регіону відкрив вогонь по азербайджанських військових через перевірку транспортних засобів, що здійснюють незаконні перевезення для російських миротворців Внаслідок перестрілки є загиблі та поранені з обох боків.
  • У лютому Європейський Союз запустив цивільну місію, щоб стабілізувати ситуацію на вірменсько-азербайджанському кордоні, а також стабілізувати відносини між двома країнами. Сама місія триватиме 2 роки і включатиме близько 100 осіб, 50 з яких неозброєні спостерігачі.
  • Того ж місяця Міжнародний суд ООН зобов'язав Азербайджан забезпечити безперебійний пропуск людей і транспорту через Лачинський коридор.