Пробув рекордний час у полоні: 72-річний балаклієць розповів про звірства окупантів

19 вересня 2022, 11:44
Читать новость на русском

Джерело:

SPRAVDI

Після звільнення українськими військовими населених пунктів на Харківщині, з'являються історії від місцевих жителів про звірства росіян. Житель Балаклії розповів про свій досвід перебування в полоні.

Центр стратегічних комунікацій в телеграмі опублікував історію балаклійця Віктора Іллінського. Чоловіку не пощастило потрапити у полон до росіян. 

Читайте також З пляшкою води й в капцях: окупанти виперли чоловіка із Запорізької області

Свідчення Іллінського з ворожого полону

Ймовірно, 72-річного Віктора Іллінського взяли в полон через бізнес. Чоловік в розмові з журналістами припустив, що "здати" його міг хтось з місцевих жителів. Підприємець з Балаклії займався автомобілями люкс класу й мав великі статки. Однак, за його словами, значну частину своїх грошей довелось витратити на лікування доньки, що має інвалідність. 

На думку Іллінського, його таємно викрала федеральна служба безпеки росії. У катівні чоловік провів 11 днів – під час допитів усі рази він був з мішком на голові й не міг побачити своїх "освободітілєй". 

Віктор розказав, що під час перебування в полоні бачив людей з вибитими зубами та переломами. Всі бранці росіян стікали кров'ю. За свідченнями пана Володимира, в катівні також 84 дні тримали 69-річного фотографа Анатолія Гарагатого.

Анатолія змушували зніматися в пропагандистському відео, у якому той мав би радісно зустрічати окупантів з російським прапором та прославляти путіна. Фотограф відмовився категорично брати в цьому участь, тому й пробув рекордний термін у полоні.

Що відомо про звірства росіян після деокупації Харківщини

Декілька днів тому після звільнення Ізюму на Харківщині стало відомо, що росіяни влаштували кладовище в лісі біля міста. У братські могили загарбники кидали закатовані тіла українців. 

Зокрема, після чергової ексгумації судмедексперт виявив, що в одного з чоловіків були звʼязані руки та відрізана мошонка.

Важливо! Місцеві, що ховали померлих людей, занотовували в "зошит смерті" номери могил та іншу важливу інформацію. З цих записів відомо про 445 місць поховань, однак реальна цифра може бути значно більшою. Потрібно пам'ятати, що усі записи люди робили під тиском загарбників. 

Варте уваги – харків'янка розповіла про перші дні війни: дивіться відео