Не у Києві: в Україні є ще одна "Батьківщина-мати"
Джерело:
UNITED24mediaУкраїнцям розповіли про ще один культовий монумент "Батьківщина-мати". Він розташований не в українській столиці.
Фото опублікувала пресслужба UNITED24media. Там розповіли, що друга "Батьківщина-мати" розташована у Черкасах.
Зверніть увагу "Назад у Кремль": у мережі потужно відповіли росіянам на відео з матрьошкою, яка летить на Київ
Монумент має висоту 11 метрів. Авторка проєкту – Галина Кальченко.
А ви знали, що в Україні є ще один культовий монумент Батьківщина-мати? Розташований у Черкасах, він має висоту 11 метрів, спроєктувала українська скульпторка Галина Кальченко у 1977 році,
– мовиться у повідомленні.
У Києві на щиті монумента "Батьківщина-мати" встановили тризуб
Український тризуб на монументі "Батьківщина-мати" встановили український тризуб. Він змінив демонтований радянський герб.
Радянський герб почали демонтовувати 30 липня. Російські пропагандисти впали у напад сказу.
"Росіяни випустили відео, де мріють про те, щоб на монументі "Батьківщина-мати" знову майорів радянський серп і молот. Але ж хворим мріяти не заборонено", – мовиться у повідомленні Центру протидії дезінформації.
Який тепер вигляд має "Батьківщина-мати" можна побачити тут. Вартість проєкту становить 28 мільйонів гривень. Фінансували зміну не за гроші державного бюджету.
Ця зміна – довгоочікувана. У Національному музеї історії України у Другій світовій війні привітали рішення й подякували українському суспільству за зацікавленість у проєкті.
"Ваша зацікавленість проєктом із заміни герба на щиті "Батьківщини-матері" викликає глибоку повагу, а ваша відданість справі – щире захоплення", – повідомили у музеї.
Окрім того, "Батьківщину-мати" можуть перейменувати. Нова назва може звучати як "Україна-Мати".
"Якщо ми складемо всі пазли, то побачимо картину абсолютно нового життя монумента, опертого на ті факти, які для мене є визначальними: створений в Україні, створений зусиллями українських робітників, інженерів, учених. Він є унікальною пам'яткою науки та техніки. Цей монумент сьогодні отримує друге життя. Він є символом стійкості та незламності українського народу", – мовиться у повідомленні.
Станом на 28 серпня рішення щодо перейменування ще немає.