"Байрактари" – не межа: Туреччина організувала маневри безпілотних морських суден

20 червня 2022, 06:01
Читать новость на русском

Джерело:

Ісмаїл Демір

Туреччина провела випробування безпілотних морських транспортних засобів. Зокрема, здійснили маневри з новим судном Sürü.

Відповідну інформацію повідомив очільник Директорату оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір. Про це він написав 19 червня. 

Зауважте У червні в Туреччині відбудуться навчання НАТО Ramstein Dust II-2022

Туреччина провела нові маневри на морі

Глава Директорату оборонної промисловості Туреччини розповів, що країна вступила в нову фазу їхнього проєкту безпілотних морських транспортних засобів проєкту Herd.

Нове безпілотне морське судно Sürü проєкту Herd здійснило спільні маневри з безпілотними морськими судами MİR та ALBATROS-S,
– розповів Ісмаїл Демір.

Додав також, що особливістю цих маневрів були спільні дії різних по розмірах та можливостях безпілотних суден.

Окрім того, Демір за результатами маневрів пояснив журналістам:

  • новітні розробки турецького оборонно-промислового комплексу призначені для виконання різних завдань на морі при віддаленому керівництві;
  • це можливо завдяки новітнім системам навігації, автоматичного виявлення перешкод та динамічного маневрування.

Туреччина провела нові маневри на морі: дивіться відео

 

Читайте також Вивезення зерна: Україна, Росія та Туреччина призначать представника від міноборони

Коротко про допомогу, яку Туреччина надала Україні

  • 9 квітня турецький чиновник під час зустрічі з журналістами розповів, що російську сторону дуже засмучує той факт, що їхні танки знищуються також за допомогою "Байрактара". Мовляв, турецькі безпілотники допомагають українським бійцям ліквідовувати російські танки.
  • Натомість чиновник відповів Москві, що компанія Baykar Technologies – приватна. Тому Туреччина не може впливати за те, кому та що постачає виробник "Байрактарів".
  • У квітні Туреччина заявила, що готова стати гарантом безпеки України, проте є умова. Мовиться про 5 пункт НАТО. Турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу тоді говорив, що пункт про "п'яту статтю" Україна запропонувала після першого раунду переговорів.
  • Варто пригадати, що у 5 пункті НАТО мовиться про колективну оборону. Він свідчить, що напад на одного з членів Альянсу буде розглядатися як напад на всіх його членів.

Дивіться також – Україні можуть повернути ядерну зброю: відео