Без грошей Україні: Палата представників США схвалила нове тимчасове фінансування уряду

15 листопада 2023, 01:21
Читать новость на русском

Джерело:

CNN

Палата представників США 14 листопада після тривалих та складних дискусій схвалила нове тимчасове фінансування уряду. Зробили це для того, щоб запобігти шатдауну у владі країни.

Водночас у цьому пакеті не передбачена фінансова допомога Україні. За неї конгресмени голосуватимуть окремо.

Цікаво Є позитив для України: як криза у США впливає на політиків у Європі

У США схвалили тимчасове фінансування уряду

Журналісти зазначили, що Палата представників схвалила законопроєкт, який запропонував спікер Майк Джонсон, про фінансування уряду США. Його ухвалили на двопартійній основі.

Зокрема, "за" виступили 336 конгресменів, 209 з яких були республіканцями. Водночас "проти" проголосували 95 американців, 93 з яких були республіканцями, а 2 – демократи.

Варто зазначити, що ця ініціатива не передбачає додаткової допомоги Ізраїлю чи Україні. Тепер нове фінансування уряду повинен буде схвалити Сенат до 17 листопада. 

Так, журналісти підкреслили, що двоетапний план продовжує фінансування до 19 січня для військового будівництва, справи ветеранів, потреби транспорту, житла та міністерства енергетики. Все решта в уряді буде фінансуватися до 2 лютого 2024 року.

Байден підпише законопроєкт, якщо він пройде через Сенат

Чиновник Білого дому, який побажав лишитися анонімним, заявив, що президент Джо Байден готовий підписати законопроєкт про державне фінансування, якщо його прийме Сенат.

Водночас чиновник закликав республіканців Палати представників відмовитися від "екстремальних, партійних законопроєкт про асигнування". 

Заглядаючи наперед, республіканці Палати представників повинні припинити витрачати час на крайні партійні законопроєкт про асигнування, які порушують двопартійну угоду, і натомість швидко працювати з демократами над законопроєктом про асигнування на цілий рік,
– сказав він.

Чиновник підкреслив, що Конгрес також має розглянути нагальні потреби національної безпеки та внутрішні потреби, включно з фінансуванням Ізраїлю, України, гуманітарною допомогою, безпекою кордонів, WIC (Спеціальна додаткова програма харчування для жінок, немовлят та дітей) та іншими важливими пріоритетами, які повинні мати підтримку обох партій.

Раніше Джонсон висував свій пакет допомоги Україні

  • Спікер Палати представників США Майк Джонсон 2 листопада заявляв, що хоче внести на розгляд конгресменів пакет фінансування допомоги Україні. Так, він хотів його об'єднати з виділенням фінансування укріплення кордону з Мексикою.
  • За словами Джонсона таким чином законопроєкт можуть ухвалити дві партії одночасно. Водночас за допомогу Ізраїлю голосуватимуть окремо.
  • Зрештою стало відомо, що Байден мав накласти вето на пропозицію Джонсона. Президент США очікує, що ухвалять спільний пакет розміром 106 мільярдів доларів США для України й Ізраїлю одночасно.