Без недоторканності і наслідків: чому позбавлені імунітету депутати не несуть відповідальності

12 липня 2017, 21:45
Читать новость на русском

Вісьмох депутатів цього скликання Рада позбавила імунітету. Це абсолютний рекорд. Бо попередні парламенти усі разом взяті спромоглись віддати в руки правоохоронців лише п'ятьох. І майже всі вони опинились у в'язниці. А от нинішні, вже доторканні, продовжують спокійно ходити до Ради.

Регламентний комітет розглянув вже шосте подання від ГПУ. Сьогодні, 12 липня, сфокусувалися на розгляді подання щодо зняття депутатської недоторканності та притягнення до відповідальності нардепа від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна.

"Буду звертатись до депутатів, аби з мене зняли депутатську недоторканність. А щодо затримання та арешту – абсолютно не згоден", – сказав Добкін.

Читайте також: Видовища замість хліба: як у Раді голосували за зняття недоторканності з нардепів

А от фігуранти вчорашніх подань, навіть ті, з яких доторканність не зняли, в Раду не прийшли. На переконання радника міністра МВС Антона Геращенко, тікати з країни вони не збираються.

Ні Розенблат, ні Поляков, ні Довгий Україну не покинуть. Тому що далі буде довгий судовий процес. Такі справи за один день не розглядаються. Вони прекрасно розуміють, що їхати з України немає сенсу. У нас є прецидент депутата Мельничука,
– впевнений Геращенко.

Депутат Мельничук дійсно спокійно продовжує ходити в Раду. Хоча депутати і позбавили його недоторканності понад два роки тому, а Ляшко вигнав з фракції. ГПУ тоді звинуватила Мельничука і в грабунках, і в мародерстві у зоні АТО.

Справа дійшла до суду. Судді, скажімо так, прокурорів трохи "виматюкали" і відправили справу на доопрацювання. Зараз вона повернулась у Шевченківський суд,
– сказав позафракційний депутат Сергій Мельничук.

Про радикала Мосійчука у 2015-му так само, як днями про Розенблата, також показали кіно. Прямо в стінах Ради. Мовляв, брав хабарі. Його арештували у парламентських стінах. Проте суд його вину досі не визнав. Зате рішення Ради про позбавлення його імунітету скасував. Бо, мовляв, відбулось це без попереднього розгляду регламентного комітету.

Новинському ГПУ закидала узурпацію церковної влади, і депутати легко позбавили його недоторканності. Проте, попри гучні обвинувачення, справа не рухається. Єдине, що трохи муляє депутатів, на яких відкрита справа, – обмежена свобода пересування.

Читайте також: Законопроект про звільнення Донбасу: опублікований текст

За словами депутата від фракції "Об'єднання "Самопоміч" Єгора Соболєва, поки суди працюють по-старому, відправити за ґрати жодного депутата буде неможливо. Та ситуацію можуть виправити усього два законопроекти.

Закон про обмеження депутатської недоторканності. У тому числі про відбір паспорту у депутата, який підозрюється у злочинах. І друге – закон про антикорупційний суд. В Україні сьогодні немає суду, який готовий засудити високопосадовця. Просто немає. Суди такі самі залежні,
– вважає Соболєв.

Голова антикорупційного комітету Павло Пинзеник пропонує внести відповідні законопроекти до порядку денного вже завтра, 13 липня. Запевняє, що документи давно готові для обговорення в сесійній залі.