Путін дуже боягузливий: як на диктатора вплинула "атака дронів" по Кремлю
Уночі 3 травня безпілотники "атакували" Кремль. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков повідомив, що "традиційного прийому" російського диктатора в Кремлі 9 травня не буде, але скасовувати парад на Червоній площі поки що не стали. Та ця ситуація 100% психологічно тисне на президента Росії.
Про це 24 Каналу заявив політолог Ігор Рейтерович. Він зауважив, що ще понад рік тому росіяни починали повномасштабну війну під гаслами "За 2 – 3 дні все вирішимо. Все захопимо і жодних проблем у нас не буде". Зазначимо, що очевидці "атаки" бачили іскри в небі та людей з ліхтариками біля Кремля після "бавовни".
До теми Вибухи у Кремлі та численні пожежі: що відбувається у Росії останніми днями
"А тепер вони змушені пояснювати російському, власне, населенню, що взагалі відбувається. Як тут легко літають дрони нібито "українські", вони про це говорять", – наголосив він.
Доводиться пояснювати й те, що тепер російська армія не може не те, що "перемогти" Україну, а не може навіть "захопити" невеличке місто, за яке понад пів року точаться бої, росіяни втрачають десятки тисяч загиблих, але результату немає.
З іншого боку от подібні речі Путін використовує, зокрема, для того, щоби якось і маніпулювати громадською думкою, і визначати для себе, на його думку, його найближчого оточення, якісь там оптимальні кроки у внутрішній політиці,
– розказав політолог.
Адже, якщо росіяни таки проведуть парад, переконаний Рейтерович, усі пропагандистські ЗМІ це можуть подати як ледь не "велику перемогу" та відсутність будь-якого страху Путіна перед, можливим, скажімо, замахом на життя російського диктатора.
"Про що вже говорили деякі російські пропагандисти. Тобто вони будуть намагатися розкрутити от такий момент", – вважає він.
Парад можна буде легко скасувати
Однак, якщо, наприклад, Путін буде себе не дуже почувати або відбудуться ще певні дивні речі напередодні або в день параду, то його можна буде у будь-який момент легко скасувати.
"І сказати, що це робиться "з міркувань безпеки", хоча причини можуть бути зовсім інші – погане самопочуття Путіна, або, наприклад, якась інформація, що є якась там "загроза для його життя", – переконаний політолог.
За його словами, російський диктатор щодо цього дуже боязливий. І це видно по тому, як Владімір Путін не їздить на передову та як він боїться взагалі з'являтися на тимчасово окупованих територіях.
"Тому всі ці історії з дронами, їх намагаються максимально використовувати йому, безпосередньо на користь, але в контексті саме якоїсь його практично-тактичної діяльності", – наголосив Ігор Рейтерович.
Чи можуть росіяни скасувати паради до 9 травня через "атаку" на Кремль: дивіться відео
"Удар" по Путіну
На його думку, після цієї історії стратегічно по іміджу російської влади та особисто російського диктатора завдано колосального "удару".
"Адже, думаю, у переважної більшості росіян з'явилося стійке відчуття, що ніякої безпеки, про яку їм розказували багато років, насправді не існує. А гроші, трильйони рублів, які витрачались на оборону, насправді на оборону не витрачалися", – сказав він.
І це створює для росіян атмосферу постійного стресу.
"Що, великою мірою, на руку нам і призводить до якихось внутрішніх таких от процесів дестабілізації, безпосередньо, в Росії", – підсумував Рейтерович.
Що відомо про "атаку" на Кремль
- Уночі 3 травня поблизу Кремля було чути сильні вибухи. Там вибухнули безпілотники. Однак, відео інциденту з'явилося майже через 12 годин після того.
- У Путіна в "атаці" звинуватили Україну. Росіяни переконують, що вони "успішно відбили "атаку". Кремль розцінює спробу "удару" як "сплановану терористичну акцію" та "замах на російського диктатора" напередодні 9 травня.
- В Інституті вивчення війни вважають, що цю "атаку" могла влаштувати сама Росія. Мовляв, так країна-агресорка намагалася показати реальну небезпеку росіянами, аби створити умови для ширшої мобілізації.
- В Офісі президента усі звинувачення відкинули. Речник Володимира Зеленського Сергій Никифоров назвав такі інциденти "нагнітанням ситуації перед 9 травня".